tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 29 października 2013

2 urodziny Młodzieżowego Klubu Recenzenta

W październiku odbyły się długo oczekiwane urodziny Młodzieżowego Klubu Recenzenta. Uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, aby razem świętować drugą już rocznicę istnienia Klubu. 
Urodziny odbyły się rzecz jasna w bibliotece, a raczej w czytelni, gdzie wszyscy uczestnicy zasiedli przy ustawionych w kształt podkowy stołach i wzięli udział w krótkim wykładzie poprowadzonym przez pana Wojciecha Bonowicza, autora niedawno wydanych „Bajek Misia Fisia”. 

Następnie głos zabrały panie z Wydawnictwa Literackiego i przeprowadziły szybki konkurs, w wyniku którego trójka recenzentów została obdarowana nowymi książkami. Po smacznym poczęstunku (danie na ciepło i wspaniały tort w kształcie książki!) przyszedł czas na prezenty. Każdy obecny na urodzinach recenzent otrzymał wspaniały prezent autorstwa pani Sylwii Puchały, której bardzo serdecznie dziękujemy!
Oprócz prezentów od Wydawnictwa Literackiego oraz wspaniałych notesów i kubków, rozdane zostały nagrody dla najbardziej aktywnych recenzentów. 

Omówiono też statystyki, które mówią, że jest nas już 87 recenzentów, którzy napisali aż 1434 recenzje. Naszego bloga odwiedzono 145368 razy, a stronę Klubu na Facebooku polubiło już 625 osób. Kiedy zakończyły się już wszystkie przemówienia i wręczone zostały wszystkie podarunki, przyszedł czas na integrację między obiema szkołami. Recenzenci wymieniali się poglądami na temat ulubionych książek (powstał nawet krótki film poświęcony ulubionym książkom recenzentów), recenzji, a także swoich szkół, gdyż jak wiadomo ten temat łączy najbardziej.

Trudno było nam się rozejść, więc mamy nadzieję, że za rok, na trzecie urodziny Klubu spotkamy się w niezmienionym, lub jeszcze szerszym gronie i będziemy bawić się równie wyśmienicie.


Ania, 16 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz