tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 listopada 2013

" Ani słowa o Zosi" - Zuzanna Orlińska - recenzja

Ani słowa o Zosi - Zuzanna OrlińskaZuzanna Orlińska to absolwenta wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorka książek, czasopism i podręczników. Autorka Matki Polki i Pisklaka.  Książka Ani słowa o Zosi została nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym  przez Fundację „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”.

Tosia razem ze swoją mamą- znaną pisarką i jej zwariowaną koleżanką musi wyjechać w podróż służbową. Początkowo dziewczyna chce sama zostać w domu, bo jej tata (także popularny pisarz) również wyjeżdża, na literacki rejs statkiem i nie może jej zabrać. Lecz mama się na to nie zgadza. 

Początkowo Tosia nie jest zachwycona podróżą, lecz z czasem to się zmienia. Jak myślicie, dlaczego? Oczywiście! Zakochuje się, i to od pierwszego wejrzenia a także wplątuje się w tajemniczą historię rodzinną...

Książka Zuzanny Orlińskiej Ani słowa o Zosi to fajna i lekka lektura. Jedynym moim zastrzeżeniem co do tej serii jest okładka- trochę według mnie dziecinna. Mimo to sięgnęłam po tę książkę z ciekawością. Może historia Tosi i jej przygód nie była dla mnie zbyt wciągająca, ale bardzo dobrze się ją czytało - dlatego postanowiłam poznać historię do końca. W pewnych momentach trzyma w napięciu a czasami z przygód Tosi, jej matki a także  denerwującej koleżanki matki, można się szczerze pośmiać.  Książka w dodatku jest dość króciutka- tylko 156 stron - dlatego jest wprost idealna na jeden wieczór!


Polecam.

                                                                                                                             Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz