tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 listopada 2013

"Ania" - Barbara Ciwoniuk - recenzja

Barbara Ciwoniuk to polska autorka książek dla młodzieży. Jej powieść Igor, która opowiada o szkolnych doświadczeniach dyslektyka została nominowana przez Polską Sekcje IBBY do Programu „Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007”. A książka Ania znalazła się wśród dziesięciu książek wyróżnionych nominacją do nagrody „Książka Roku” przyznawanej przez Polską Sekcje IBBY.

Ania - Barbara CiwoniukAnia to normalna nastolatka, która dorasta w nieco pozytywnie zakręconym domu. Jej tata w domu nie jest częstym gościem. Ania mieszka z matką oraz młodszym bratem Jaśkiem. Starszy brat  Daniel wyjechał na studia. Na co dzień zmaga się z problemami, które ma każda nastolatka.  Lecz pewnego dnia w domu zjawia się dość dziwna dziewczyna, która w życie rodziny wprowadza prawdziwy zamęt.

Książka Ania Barbary Ciwoniuk to naprawdę dobra i wartościowa książka dla każdej nastolatki. Czyta się ją bardzo dobrze i szybko. Na początku zniechęciła mnie trochę okładka, która po prostu wydaje mi się dość dziwna i nie pasująca do tej historii. Pierwsze strony zapowiadały, że będę chciała chyba odłożyć książkę, lecz im dalej czytałam tym bardziej mi się podobała. 

Szczerze opowiada o problemach głównej bohaterki bez zbędnego owijania w bawełnę. Radzę Wam nie zniechęcajcie się okładką, bo treść książki jest naprawdę warta uwagi.

Prawie każda książka, którą dotychczas czytałam, wydawnictwa Literatura z serii  Plus minus 16 jest bardzo fajna i opowiada o prawdziwych problemach czy rozterkach nastolatek. 

Szczerze polecam.

                                                                                                                             Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz