tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 listopada 2013

"Pułapka Tesli" - Andrzej Ziemiański - recenzja

Andrzej Ziemiański jest polskim autorem fantasy i science fiction. Jego najnowsza książka, „Pułapka Tesli”, to zbiór pięciu opowiadań o różnorodnej tematyce. 

Pułapka Tesli - Andrzej ZiemiańskiKażde z nich jest inne, ale równie intrygują. Opowieści mające źródła w legendach, historie, które zdarzyły się naprawdę, wydarzenia, mrożące krew w żyłach. To wszystko można odnaleźć w tej książce. Tutaj fikcja przeplata się z rzeczywistością, Czytelnik nie może być niczego pewien. Czasem ma się wrażenie, że autor zaczerpnął skądś schemat wydarzeń, podkradł pomysł. Ale potem i tak nic nie kończy się zgodnie z przewidywaniami, bo taka właśnie jest ta książka.

Pierwsze opowiadanie. Hmm… To tylko kilka stron. Wydawać by się mogło, że jest raczej nie warte uwagi. Ale jest coś, co różni je od pozostałych. Zakończenie.

W kolejnych opowiadaniach nie brakuje wartkiej fabuły. Gwałty i porwania kobiet na terenie całej Polski. Zawikłana historia tytułowego Tesli. Dziewczyna potrafiąca przepowiadać przyszłość czy też lekarz – architekt. Wszystkie te elementy składają się na znakomite opowieści.

Pułapka Tesli to książka, która intryguje Czytelnika od pierwszej strony. Historia wciąga w wir wydarzeń i nie wypuszcza ze swoich sideł niczym trójkąt bermudzki. Z każdą stroną lektura jest coraz ciekawsza. Więcej w niej nie tylko akcji, ale również humoru i grozy. Choć dla niektórych mankamentem opowiadań mogą być wplecione w historię dosyć nużące wywody.

Nie jestem wielbicielką tego gatunku, ale Ziemiański pokazał mi, że niektóre książki są warte przeczytania.  A Pułapka Tesli jest z pewnością jedną z nich.Iza, 19 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz