tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 14 listopada 2013

„Cień żywiołu” – Leigh Fallon - recenzja

Leigh Fallon urodziła się w RPA, wychowała w Dublinie, jako dwudziestoparolatka przeprowadziła się do Cork. Rzuciła „zawrotną” karierę w dziale finansów, by w malowniczym Kinsale stworzyć swoją debiutancką powieść pt. „Córka Żywiołu”, dzieląc swój czas między Irlandię a Stany Zjednoczone.
Cień żywiołu” to powieść z gatunku fantasy, kontynuacja „Córki żywiołu”.
               
Cień żywiołu - Leigh FallonMegan ma wspaniałe życie: idealnego chłopaka, grono wspaniałych przyjaciół oraz kochającego ojca. Co więc odróżnia tę historię od typowego, sielankowego love story? Otóż to, że życie Megan wcale nie jest takie normalne, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

Główna bohaterka, jej chłopak Adam oraz jego rodzeństwo posiadają władzę nad czterema żywiołami: Megan to powietrze, Adam- woda, Ainie sprawuje pieczę nad ziemią, a porywczy Rian nad ogniem. Jakby tego było mało, w niedalekiej przyszłości czeka ich wszystkich tajemniczy rytuał Pogodzenia. Tymczasem mroczne siły Knoksów powoli zbliżają się do upragnionego celu, a po długiej walce o ich związek, Megan i Adam zaczynają odczuwać dziwne przyciąganie wcale nie związane z uczuciem miłości.

Jak sądzicie, co z tego wyniknie, gdy do tej iście wybuchowej mieszanki dodamy: skrytą dziewczynę ojca Megan wchodzącą „z butami” w ich życie, podejrzaną nową uczennicę, dziwne zachowanie Zakonu oraz rodzące się powoli uczucie pomiędzy główną bohaterką a Rianem? Sprawdźcie sami!


„Cień żywiołu” to pełna wzruszających, zabawnych i czasem poważnych momentów książka o wartkiej ale płynnej akcji, która przenosi czytelnika w świat fantasy, pełnego mitów i legend, magii oraz prawdziwej miłości. Wszystko to  rozgrywa się na tle wspaniałych, zielonych irlandzkich łąk. Polecam tę lekturę wszystkim, a w szczególności osobom kochającym książki o takiej tematyce.


Igła, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki.

2 komentarze:

  1. Pierwsza część była świetna, jestem ciekawa czy kolejna również mi się tak spodoba :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam "Łzę". Lauren Kate podobnie jak Leigh Fallon nawiązuje do mitologii, choć w większym stopniu. Mnie "Łza" urzekła!
    Złośnica

    OdpowiedzUsuń