tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 listopada 2013

"Trakt" - Arno Strobel - recenzja

Trakt - Arno Strobel
Książka już na pierwszych stronach kryje tajemnice. Sibylle budzi się w podziemiach szpitala. Jej pierwszym wspomnieniem jest syn Lucas. Obecny przy niej lekarz, który rzekomo chce jej pomóc, zachowuje się bardzo dziwnie. Kobieta pragnie wrócić do normalnego życia i odnaleźć syna.Wie kim jest, zna wszystkie szczegóły ze swojego życia, pamięta każdy dzień, więc dlaczego mąż jej nie poznaje? Dlaczego najlepsza, wieloletnia przyjaciółka twierdzi, że pierwszy raz ją widzi? I jak to możliwe, że na wspólnych zdjęciach z mężem widnieje inna kobieta? Podejmowanie decyzji jest teraz jeszcze trudniejsze, niż kiedykolwiek. Sybille została sama...


Pomoc przychodzi nieoczekiwanie. Ale kim jest starsza pani Rosie, która tak bezinteresownie zgodziła się jej pomóc? Czy można jej zaufać? Jest jeszcze on, Chistan -  o ile to jego prawdziwe imię. Kilka razy już go widziała, ale nie odezwał się. W końcu sama zdecydowała się z nim porozmawiać. On jednak twierdzi, że Sybille nie miała syna i że jego siostra jest w takiej samej sytuacji co ona. Chce jej pomóc, ale twierdzi, że Rosie kłamie.
            
Wszystko się miesza. Kto ma rację i komu powinna zaufać? Musi wybrać, pomiędzy sympatyczną starszą panią, a młodym i przystojnym mężczyzną. Każde z nich budzi zaufanie, jednak Christian wydaje się bardziej wiarygodny. Zarzuty, jakie wysuwa przeciw Rosie, są jedynym mającym sens kawałkiem historii, którą pamięta. Każdy jej krok i każde posunięcie jest obserwowane. Musi się dowiedzieć, kto za tym wszystkim stoi i co się stało z jej synem. Nie wie, że jej czas jest odliczany, a każda podjęta przez nią decyzja może go skrócić lub wydłużyć.
            
Książka napisana niesamowicie ciekawie. Fabuła jest pełna zagadek, a pojawiające się postaci tajemnicze. Czytając Trakt, często zastanawiałam się, kim są te osoby, kto jest dobry, a kto zły... Wartka akcja i intrygujące zachowanie bohaterki wprowadzają w świat pełen fałszywych osobowości.
            
Czy Sibylle uda się zrozumieć, w czym bierze udział i o co w tym wszystkim chodzi? Czy faktycznie miała syna? Sami musicie się o tym przekonać, ja Wam nie powiem. 

Polecam.

                                                                                     Iguana,  14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

1 komentarz:

  1. Okładka klimatyczna, a i opis fabuły mocno intryguje. Taki thriller pełen akcji, może być naprawdę ciekawe.

    OdpowiedzUsuń