tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 stycznia 2014

"Sposób na happy end" - Barbara O'Neal - recenzja

W 2013 roku nakładem WydawnictwaLiterackiego ukazała się książka Barbary O’Neal, pt. „Sposób na happy end”. Autorka jest amerykańską pisarką, twórczynią bestsellerowych powieści i romansów.

Sposób na happy end - Barbara O'NealGłówną bohaterką utworu jest 38-letnia Elsa – pastor w Kościele Jedności w Seattle. Młoda kobieta, po raz trzeci w swoim życiu, traci wiarę i udaje się na przymusowy urlop do rodzinnego miasta Pueblo w stanie Kolorado. Pierwszy raz oddala się od Boga w wieku czternastu lat, wtedy to ksiądz wyrzuca ja ze świątyni i upokarza, drugi raz gdy ukochany mężczyzna Joaquin, postanawia zostać księdzem i teraz gdy młoda dziewczyna z jej zboru zostaje brutalnie zamordowana. 

Przyjeżdża do Pueblo, po to, by uporać się z własnymi wątpliwościami, by odnaleźć sens i cel życia. Nie jest to łatwe, gdyż w mieście spotyka dawnego ukochanego, a obecnie księdza katolickiego – ojca Jacka. Z czasem odzyskuje spokój angażując się w pomoc najbiedniejszym mieszkańcom, gotując im posiłki czy też pomagając założyć ogród komunalny na nieużytkach przykościelnych. Na jej drodze staje też mężczyzna po przejściach Deacon, który podobnie jak Elsa jest człowiekiem samotnym i pragnącym bliskości drugiej osoby. Łączy ich nie tylko wspólna pasja i praca, ale też miłość do zwierząt i chęć niesienia pomocy dzieciom.  Nawet problemy z jakimi boryka się jej siostra Tamsin, nie załamują Elsy. Przeciwności losu dodają jej sił, sprawiają, że odnajduje w sobie wiarę i nowe wyzwania.

Książka „Sposób na happy end” jest utworem niezwykle pozytywnym, dającym wiarę w swoje możliwości i przesłanie, że jeżeli chce się osiągnąć cel to się uda, choć droga może być wyboista i pełna zakrętów.

Z racji tego, że bohaterka dużo czasu spędzała w kuchni i gotowała smaczne potrawy, autorka podała na końcu książki przepisy na niektóre dania. Jeszcze ich nie wypróbowałam, ale zapisałam i mam nadzieję wypróbować w najbliższym czasie.


Serdecznie polecam,

Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz