tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 stycznia 2014

„Wielka księga. Hania Humorek” - Megan McDonald, Peter H. Reynolds - recenzja

W 2013 roku nakładem Wydawnictwa EGMONT  ukazała się książka, pt. „Wielka księga. Hania Humorek” autorstwa Megan McDonald i Petera H. Reynolds.

Wielka księga. Hania HumorekUtwór składa się z trzech tomów: „Hania Humorek”, „Hania Humorek zostaje gwiazdą” oraz „Hania Humorek ratuje świat!

Główna bohaterką książki jest tytułowa Hania Humorek. Już samo nazwisko sugeruje, że Hania czasami miewa humorki, niekoniecznie dobre. Dziewczynka ma młodszego brata Smrodka i wspaniałych przyjaciół Ryśka i Franka oraz kotkę Myszkę. Hania kolekcjonuje plasterki i jest wielką wielbicielką pierwszej kobiety lekarza – Elizabeth Blackwell.

Skończyły się wakacje i rozpoczął się rok szkolny, z tego powodu można mieć zły nastrój, nawet paskudny i Hania tego nie ukrywa. Co ma opowiedzieć o wakacjach skoro nigdzie nie wyjeżdżała? I znowu trzeba się uczyć ortografii! Ale w szkole niekoniecznie musi być nudno. Nawet zadanie domowe może być źródłem przygód i fajnej zabawy. Bo przecież nie powstałby Klub Siusiającej Ropuchy, gdyby Hania nie musiała zrobić wyklejanek zadanych przez pana Łopucha. Dziewczyna chce być sławna i próbuje różnych sposobów, by osiągnąć swój cel. Nie zawsze się to udaje, czasami pomysły są chybione, bo przecież Hania nie uratuje lasów tropikalnych chowając dzieciom ołówki! Ale niektóre poczynania dziewczynki przynoszą jej sławę, nagrody, a nawet artykuły w gazetach.

Kto okaże się Tajemniczym Lekarzem Lalek?
Kto zostanie zwycięzcą konkursu na Zwariowany Plasterek?
W jaki sposób butelki plastikowe przyczyniły się do ratowania świata?

Na te i mnóstwo innych pytać otrzymacie odpowiedź w książce.
Książka wydana jest dużą czcionką, którą łatwo się czyta, a także opatrzona licznymi ilustracjami. Wprawdzie obrazki są czarno-białe, ale i tak dobrze obrazują treść utworu.

Serdecznie polecam młodszym czytelnikom książkę opisująca przygody Hani Humorek. Dziewczynka jest taka jak większość z nas, nie zawsze uśmiechnięta i miła, ale czasami humorzasta, obrażona i niezadowolona ze wszystkiego. Myślę, że dlatego zyska wielu przyjaciół pośród chłopców i dziewczynek.


Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz