tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 27 stycznia 2014

"Łza" - Lauren Kate - recenzja

Lauren Kate, Lauren Kate.... Mówi Wam to coś? Oczywiście! To autorka świetnej sagi pt. "Upadli". Jednak teraz przedstawiam jej kolejną książkę, początek nowej serii, która premierę miała 12 listopada 2013 roku, a wydała ją Galeria Książki, jej tytuł to "Łza". 

Łza - Lauren Kate
Miałam pewne obawy przed sięgnięciem po tę książkę, ponieważ bałam się, że będzie ona podobna właśnie do "Upadłych". Ale na szczęście jedynym podobnym motywem okazała się dziewczyna stojącą przed trudnym wyborem między dwoma chłopakami. Lauren Kate wspaniale dobierając każde słowo opowiada historię Eureki. Dziewczyna straciła matkę w wypadku samochodowym, którego sama była uczestnikiem. Wyszła z niego cało, gdyż ktoś ją uratował, ale nie wiadomo kim jest jej wybawiciel. Życie Eureki od tamtego pamiętnego dnia wypełnia, pustka, rozpacz i tęsknota za matką. Te uczucia wzbierają na sile, gdy dostaje spadek po mamie, a są nim: medalion, list, tajemniczy kamień i starożytna księga w zapomnianym języku. Reka za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się co jest zapisane na kartach księgi. 

I jest coś jeszcze, a właściwie ktoś - Ander. Zabójczo przystojny chłopak, który cały czas znajduje się niebezpiecznie blisko Eureki. Tę dwójkę przyciąga coś do siebie jak magnes, nie są w stanie tego pokonać. Ander wyjawi Eurece szokującą tajemnicę, która na zawsze odmieni jej życie, ale czy ona będzie gotowa stawić czoła przeznaczeniu? 
Z drugiej strony stoi Brooks - przyjaciel Eureki, który uważa, że Ander absolutnie nie jest chłopakiem dla niej. Ze wszystkich sił próbuje ich rozdzielić, ale czy uda mu się to? 
Kogo posłucha Eureka - przystojnego nieznajomego czy starego przyjaciela? 

"Łzę" przeczytałam w mgnieniu oka! Jeżeli ktoś już wcześniej sięgnął po jakąkolwiek książkę Lauren Kate to ta z pewnością też mu się spodoba. Historia jest porywająca i nie można się doczekać co będzie na następnych stronach. Pełna magii, tajemnic, prawdziwych uczuć i wewnętrznej walki.
Co do samej okładki myślę, że mogłaby być nieco bardziej tajemnicza lecz już po przeczytaniu widać, że oddaje treść książki. Tak jak tytuł, który na szczęście nie został zmieniony i oryginalny brzmi tak samo.

Gorąco polecam!


Lucinda, 17 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki. 

2 komentarze:

  1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale mam dużą ochotę na łżę. Mam nadzieję, że uda mi się ją dorwać niedługo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno sięgnę po książkę "Łza" sam opis podoba mi się bardziej niż przy Upadłych, których cyklu nie skończyłam czytać. Nie wiem tylko kiedy portfel mi na to pozwoli.
    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń