tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 21 lutego 2014

"Wielka księga. Czytam sobie" – Rafał Witek, Agnieszka Tyszka, Joanna Olech, Małgorzata Strzałkowska - recenzja

Wielka księga. Czytam sobie - Rafał Witek
„Wielka księga. Czytam sobie” to zbiór sześciu wyjątkowych bajek dla dzieci – wyjątkowych, ponieważ przeznaczonych do nauki czytania. Chyba każdy z nas wie, jak ważne są te pierwsze przeczytane teksty, jak łatwo się zniechęcić, kiedy z takim mozołem składa się kolejne literki w słowa, a potem zdania, a lektura okazuje się nudna. Warto odpowiednio dobrać  dziecku pierwsze bajki przeznaczone do samodzielnego czytania. Przedszkolak potrzebuje lektury, która zachęci go do zagłębiania się w magiczny świat książek.

W pierwszym opowiadaniu poznajemy złotą papugę, której zaginęło jajo. Z  problemem zwraca się ona do Mai i wspólnie z dziewczynką rozpoczynają długie poszukiwania. W następnych bajkach poznajemy przywary dzieciaków i ich krótkie historie, zaprzyjaźniamy się z psem – detektywem.

Mnie osobiście najbardziej podobało się poszukiwanie z wujem Anatolem skarbu Arubaby. Jak się okazuje z pozoru zwykły dom może kryć w sobie wiele zagadek. Może Wam też uda się je rozwiązać i znaleźć skrzynię skarbów?

Doskonale wiadomo, że w książeczce dla maluchów obok tekstu ważne są ilustracje. I tutaj się nie zawiedziemy. Nad oprawą graficzną każdej bajki czuwała inna osoba, dlatego też rysunki różnią się od siebie, co nadaje im wyjątkowego charakteru.

Uważam, że „Wielka księga. Czytam sobie” może pomagać w rozwijaniu dziecięcej wyobraźni, a także zachęcić najmłodszych do indywidualnego czytania. Warto wspomnieć, że w książeczce utwory podzielone są na dwa poziomy trudności, pierwsze pięć bajek napisane jest większą czcionką, natomiast ostatnia – „Święty Mikołaj” – przeznaczona jest dla wytrwałych czytelników.

Polecam gorąco tę książeczkę, mam nadzieję, że dzieciakom spodoba się przynajmniej tak samo jak mnie.


Lucienne, 16 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz