tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 marca 2014

„Balsam dla duszy dziewczyny ” – Jack Cenfield, Mark Victor Hansen, PattyHansen, Irene Dunlap - recenzja

„Balsam dla duszy dziewczyny” – to książka opisująca problemy z jakimi boryka się dojrzewająca dziewczyna wkraczająca w dorosłość. 

Polecam ją bardziej młodszym czytelnikom niż dorosłym. W książce autorzy poruszyli wiele problemów dotyczących młodych dojrzewających dziewczynek np.  „ mieć chłopaka czy nie mieć?". 

Życie dziewczynki w okresie dojrzewania bywa trudne i skomplikowane. Ta książka poprzez śmieszne historyjki tłumaczy jak lepiej poradzić sobie z problemami. Pokazuje, że nie trzeba się wstydzić tylko pytać i szukać pomocy u starszych. 

Autorzy poruszyli wiele różnych problemów z którymi młode osoby stykają się każdego dnia. Każda opowiastka w pewien sposób uczy i daje do myślenia. 

Po przeczytaniu książki pierwsze o czym pomyślałam to fakt, że nie wszystkie dziewczynki, w tym ważnym okresie, mają z kim porozmawiać o problemach, jakie przedstawili autorzy. Ta książka uczy jak poradzić sobie z problemem w grupie, a nie zostawać z nim sam na sam. Pomimo, że są to błahe i lekkie problemy, z którymi  na pewno dojrzewająca nastolatka prędzej czy później się zetknie i na pewno jakoś sobie poradzi, to jednak po przeczytaniu tej książki inaczej na nie spojrzy i może pomoże drugiej zagubionej i nie mającej z kim porozmawiać koleżance.

Polecam ją nastolatkom z podstawówki i gimnazjum, które dopiero wkraczają w dorosły świat .Lily, 16 lat

Za poradnik bardzo dziękuję Wydawnictwu REBIS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz