tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 marca 2014

"W cudzym domu" - Hanna Cygler - recenzja

W cudzym domu - Hanna CyglerAkcja książki „W cudzym domu” napisana przez Hannę Cygler rozgrywa się w XIX wieku w kilku miastach: Gdańsku, Warszawie, Paryżu.

Bohaterką książki jest  osiemnastoletnia dziewczyna, która uciekła z domu, ponieważ dowiedziała się, że jej matka chce ją wydać za mąż. Od tego momentu bohaterka zaczyna poszukiwać swoich korzeni, ale kiedy dowiaduje się prawdy, przekonuje się, że  może liczyć tylko na siebie. Losy dziewczyny splatają się z przygodami i przeżyciami młodej Rozalii, u której rodziców,  główna bohaterka- Luiza znalazła pracę.   
Jak sam tytuł wskazuje dzieje głównej bohaterki toczą się nie w jej rodzinnych stronach, ale w domu obcych dla niej ludzi - Lubeckich- rodziców Rozalii. To tam  poznaje mężczyznę,  którego darzy  uczuciem. Los jednak sprawia, że zakochani  nie mogą być razem, gdyż Joachim zostaje zesłany na Syberię. To zdarzenie zmienia bieg życia wszystkich bohaterów książki. Dzieje tego mężczyzny nie są jednak tak tragiczne, jakby się mogło wydawać.
          
Serdecznie polecam książkę do przeczytania wchodzącym w dorosłość dziewczynom, ale nie tylko, gdyż znajduje się tam mnóstwo wątków miłosnych, erotycznych i momentami dramatycznych. 

KaeS, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz