tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 9 kwietnia 2014

"Niewzruszenie" - Ewa Nowak - recenzja

Książka "Niewzruszenie" to kolejna książka z "Serii Miętowej". Głównymi bohaterami jest Marianna i Lew Henselowie.  Lew to imię młodszego brata Marianny. Oboje borykają się z problemem miłosnym. 

Marianna to zwyczajna nastolatka, która jak wiele jej starszych i młodszych koleżanek chce przeżyć pierwszą miłość. Gdy już ją znajduje, doszukuje się w niej wad... Spotyka się z Tomkiem, i wylicza mu wszystkie gafy jakie zaliczył na randkach, choć widzi, że chłopak się stara i nie widzi niczego poza nią.  Mama Marianny i Lwa jest wróżką, zaś  ojciec gra na weselach.  

Lew, młodszy brat Marianny, darzy uczuciem starszą od siebie dziewczynę Gabi, koleżankę z klasy Marianny. Lew wdaje się w bojkę z byłym chłopakiem Gabi, który widzi w nim zagrożenie. Ponadto do domu  Marianny i Lwa wprowadza się nietypowe zwierzę, które cała rodzina od razu pokochała i nazwała Ewunia. Rodzina dziewczyny jest przedstawiona  w dość komiczny sposób :D. Mają dużo niecodziennych  przygód. 

Uważam, że książka „Niewzruszenie” to bardzo dobrze napisana powieść dla młodszych czytelniczek, jest w niej wiele śmiesznych akcji. Pani Ewa Nowak poruszyła w książce bardzo ważny temat dotycząc nastolatków, a mianowicie -pierwszą miłość. 

Bardzo podoba mi się też przedstawienie tego, jak Lew i Marianna się dogadują, rozumieją. Życzę wszystkim rodzeństwom,  aby potrafiły, tak jak bohaterowie, znaleźć wspólny język!


Serdecznie zapraszam do lektury, bo książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Lily, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz