tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 kwietnia 2014

"Uśmiechnięte aniołki" - Barbara Derlicka - recenzja

Barbara Derlicka jest autorką książeczki dla dzieci pt. „Uśmiechnięte aniołki”. Książka ukazała w 2014 roku nakładem wydawnictwa WAM. Autorka ma już na swoim koncie inne utwory przeznaczone dla dzieci, które opowiadają o aniołkach.

Uśmiechnięte aniołkiKsiążeczka składa się z sześciu krótkich wierszyków. Aniołki zostały przedstawione jako dobre duszki, które chętnie pomagają oraz rozweselają dzieci. Poza tym, utwory są pełne humoru, który na pewno spodoba się maluchom:

Czwarty zgubił trąbkę małą.
Dobrze mu się na niej grało,
ale że fałszował strasznie,
to anielskie były waśnie.

Tra ta tam i tra ta ta ta,
Od jesieni aż do lata.
Aż pewnego dnia, z wieczora
Ktoś tę trąbkę wreszcie schował.

Książka została napisana prostym i zrozumiałym językiem. Dodatkowo książeczka została bardzo ładnie wydana. Kolorowa, jasna okładka z błyszczącymi postaciami aniołków oraz wizerunkiem dziewczynki. Również tytuł przykuwa uwagę dzieci, kolorowymi i powykrzywianymi literami. Wierszyki ilustrowane są barwnymi wizerunkami duszków. Autorem tych ilustracji jest Wojciech Kuźmiński. Rysunki sprawiają, że dla maluchów książeczka stanie się bardzo atrakcyjna.

Moim zdaniem, utwór pt. „Uśmiechnięte aniołki” autorstwa Barbary Delickiej to idealna pozycja dla trzy-czteroletnich dzieci. Proste i rymowane wierszyki, a do tego kolorowe ilustracje z pewnością zachwycą najmłodszych.
Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz