tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 10 maja 2014

"Niebezpieczne prądy", "Spokojna przystań" - Nora Roberts - recenzja

Niebezpieczne prądy - Roberts NoraNora Roberts urodziła się 10 października 1950 roku. Już od dziecka miała styczność z książkami. Zadebiutowała w 1981 roku romansem Irlandzka wróżka. Łączny nakład jej książek to około 400 milionów egzemplarzy. Odkryła nowe oblicze literatury kobiecej, wplatając w wątki miłosne elementy kryminału, sensacji lub powieści przygodowej.

W "Niebezpiecznych prądach" spotykamy Ethana. Ethan już od najmłodszych lat dostał nieźle w kość od życia. Lecz gdy został adoptowany przez Raymonda i Stelle Quinn jego życie diametralnie się zmieniło. Wreszcie jego życie wyglądało jak prawdziwe życie nastolatka, kochanego przez rodziców. Teraz wraz ze swoimi braćmi Cameronem i Philipem opiekuje się Sethem - chłopcem adoptowanym przez ich ojca tuż przed jego śmiercią. Nie dość, że ta sytuacja jest dla niego trudna to jeszcze pojawia się kobieta. Od tej pory Ethan musi się zmierzyć ze swoją przeszłością i zacząć radzić sobie ze swoim życiem od nowa

Tym razem opieka nad Sethem spada na Philipa. Philip to człowiek, który prowadzi bardzo wygodne życie. Wydaje się, że jest najodpowiedzialniejszym z braci. Pracuje w agencji reklamowej, a w wolnej chwili pomaga w rodzinnym interesie. Wszystko się zmienia kiedy spotka Sybill znaną autorkę książek, która nieźle namiesza nie tylko w jego życiu, ale także życiu całej rodziny Quinnów.

Spokojna przystań za to przybliża nam postać Philipa, który jak pozostali bracia zmienił całe swoje dotychczasowe życie poświęcając je Sethowi. Philip to człowiek który ma głowę na karku. Zajmuje się nie tylko pracą w agencji reklamowej ale także robotą papierkową przy rodzinnym interesie.

Spokojna przystań - Roberts Nora
Saga rodu Quinnów Nory Roberts urzekła mnie swoją prostotą. Czytając każdą część podejrzewamy jak się zakończy, ale szczerze, nie byłam w stanie odłożyć tych książek. Historia Quinnów jest opowiedziana w bardzo ciekawy, ale i śmieszny sposób. Autorka ukazuje w bardzo fajny sposób więzi łączące trzech braci oraz podjęcie przez nich bardzo trudnych decyzji, które diametralnie zmienią ich życie. Opieka nad dziesięcioletnim dzieckiem, z bardzo makabryczną przeszłością, na pewno nie jest łatwa, ale tu pomoże doświadczenie życiowe Ethana, Camerona i Philipa. 

Autorka opowiada nam trudne historie bardzo przejrzystym językiem, a ze strony na stronę czułam, że przeżywam tę historię wraz z bohaterami. W każdej części nie jest opowiedziana historia jednego z braci, ale autorka wplata w ich historie życie innych bohaterów, co jest dużym plusem, bo na pewno nie znudzą nam się tę książki. I tym razem moja ulubiona autorka mnie nie zawiodła, książki z serii rodu Quinnów czyli: Wzburzone fale, Niebezpieczne prądy, Spokojna przystań bardzo mi się spodobały. Lecz to nie koniec historii rodziny Quinnów gdyż ukazała się jeszcze jedna książka pt.: „Błękitna zatoka” która opowiada nam o życiu Setha.


Podsumowując jest to piękna seria o braterskiej miłości oraz o poświęceniach w imię miłości. Na pewno polecam ją do przeczytania, jeżeli lubicie lekkie romanse na pewno się nie zawiedziecie.

Grazia, 17 lat


Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Książnica, 
a do recenzji przekazał nam je Publicat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz