tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 24 czerwca 2014

"Zabić arcyksięcia" - Greg King, Sue Woolmans - recenzja

Zabić arcyksięcia - Greg KingSarajewo 100 lat temu. Nikt nie spodziewał się wtedy, że w tym mieście rozpocznie się jeden z najtragiczniejszych rozdziałów w historii ludzkości- I wojna światowa. Zabójstwo arcyksięcia Ferdynanda i jego żony Zofii. Jednak Greg King i Sue Woolmans pokazują zupełnie inne oblicze tej historii. 

Jak naprawdę wyglądało życie rodzinne arcyksięcia?
Dlaczego Zofia była traktowana jak osoba niegodna swego męża?

Tego dowiecie się z książki pod tytułem „Zabić arcyksięcia”. To niezwykła opowieść o miłości dwójki młodych osób wystawionej na ciężką próbę konwenansów i zasad rządzących ówczesnym światem.

Dodatkowym atutem książki są zdjęcia i autentyczność. Całość powstawała we współpracy z żyjącą wnuczką arcyksięcia - Sophie von Hohenberg. W książce znajdują się liczne fragmenty listów oraz opisy wspomnień osób znających parę i jej dzieci.

Książka przedstawia zupełnie nowe spojrzenie na życie i śmierć arcyksięcia Ferdynanda i jego żony. Nie ukazuje ich, jako postaci posągowych - widzimy ich prawdziwe oblicze. Autorzy w niezwykle interesujący sposób pokazują ile przeszkód musieli pokonać, aby być razem. Opisują ich codzienność, życie towarzyskie - praktycznie każdy moment, aż do tragicznej śmierci w Sarajewie.Książkę polecam wszystkim zainteresowanym historią.

Dydelf, 15 latKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz