tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

"Ciemna strona" - recenzja

Przed Wami pierwsza spoza Skandynawii antologia dzieł wybitnych szwedzkich pisarzy. Znajdziecie tu zarówno absolutnego mistrza kryminałów Stiega Larssona, jak i trochę mniej znanych, jak na przykład Veronika von Schneck czy Magnus Montelius.

Na „Ciemną stronę” składa się siedemnaście krótkich opowiadań, stworzonych przez dwudziestu szwedzkich artystów, niektóre mrożące krew w żyłach, inne z kolei zmuszające do myślenia, jeszcze inne poruszające tematy polityczne i społeczne.

Ciekawy jest tu dobór autorów. W książce znajdziemy zarówno opowiadania mistrzów nastroju i grozy, ale także twórców różnorodnych bohaterów, od stereotypowych inspektorów policji, do psychopatycznych seryjnych morderców.

Co ciekawe, w zbiorze znajdują się między inymi niepublikowane dotąd opowiadania autorstwa Stiega Larssona oraz Evy Gabrielsson, jego życiowej partnerki.

Autorzy zamieszczonych w książce opowiadań zdobyli łącznie 12 Złotych Łomów – nagród za najlepszą powieść kryminalną roku oraz 5 Szklanych Kluczy za najlepszą nordycką powieść kryminalną.

Coś dla fanów coraz popularniejszych szwedzkich kryminałów, a szczególnie ich krótkich form. Zachęcam do przeczytania, mnie się bardzo podobało!WeruSSia, 17 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza