tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 12 września 2014

"Będziesz następny" - Greg Hurwitz - recenzja

Będziesz następny - Gregg Hurwitz   "Będziesz następny" to świetny thriller napisany przez amerykańskiego pisarza i scenarzystę Grega Hurwitza. Powieść została bardzo wysoko oceniona przez krytyków oraz przełożona  aż na siedemnaście języków.

    Mike sądził, że zostawił swoją przeszłość za sobą, do czasu... Podczas uroczystej gali zostaje zastraszony przez nieznajomych, którzy wydają się czatować na życie całej rodziny Wingate. Mike zostaje zmuszony do ucieczki wraz z żoną i małą córką, a jedyna osoba, która jest w stanie mu pomoc to człowiek, z którym nie kontaktował się od kilkunastu lat. Tymczasem w powietrzu zawisła przeraźliwa groźba, układająca się w dwa niebezpieczne słowa: "Będziesz następny".

    Myślę, że to jaka jest ta książka oddał najlepiej Harlan Coben mówiąc: "Greg Hurwitz wymiata!" Jedyne, co można uznać za malutki minus to długi i nudny początek. Ale około czterdziestej strony akcja zaczyna się rozkręcać. Autor cały czas trzyma nas w niepewności i ciągłym napięciu. Wartka akcja i jej niespodziewane zwroty to największe plusy tego dzieła. Na uwagę zasługuje również tytuł. "Będziesz następny" - te słowa świetnie oddają to, że jest to thriller, mający w sobie coś z kryminału i na pewno przyciągają wzrok. Wszyscy bohaterowie również są bardzo przemyślani, złożeni i całkowicie dopracowani. Takie osoby mogłyby istnieć naprawdę. W każdej sytuacji postępują prawdziwie i wiarygodnie.

    Zachęcam do przeczytania tej książki. To naprawdę świetny, ciągle trzymający w napięciu thriller. Jeszcze raz zgodzę się z Harlanem Coben`em "Greg Hurwitz wymiata!".Cavallo, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz