tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 25 września 2014

"Gwiazd naszych wina" - John Green - recenzja

Opowieść kultowego amerykańskiego pisarza Johna Greena podbiła serca czytelników. Sam autor zadebiutował książką pt. "Szukając Alaski". Jego książki znajdują się na listach bestsellerów takich magazynów jak "New York Times"


Okładka książki Gwiazd naszych wina"Gwiazd naszych wina" jest to trzecia powieść Greena. Opowiada o Hazel Grace Lancaster chorej na raka tarczycy z przerzutami do płuc. Nieodłącznym elementem jej życia jest aparat tlenowy imieniem Philip. Pewnego dnia na grupie wsparcia chorych na raka Hazel Grace poznaje niejakiego Augustusa Watersa. Gus, jednonogi chłopak, nie jest jej jedynym przyjacielem. Drugi to Isaac - ma jedno szklane oko i zaraz ma stracić drugie. Przyjaźń Hazel i Augustusa jest coraz silniejsza aż w końcu przemienia się w miłość. Gdy Gus zaczyna pisać do ulubionego autora Hazel, Petera Van Houtena, dowiaduje się o możliwości odwiedzenia pisarza w Amsterdamie. Jednak dzieje się coś strasznego.

Książka odpowiada na pytania takie jak: czym są choroba i zdrowie oraz jak pozostawić ślad po sobie. Powieść jest bardzo wzruszająca, a autor pokazuje jak ważne są uczucia w obliczu śmiertelnej choroby. Gus, którego życie jest pełne metafor pokazuje, że aby pozostawić po sobie ślad nie trzeba być kimś wielkim. Hazel Grace natomiast mówi,że mimo przeciwności losu ciągle trzeba dążyć do celu.

Książka wzrusza czasem do łez, jednak jest warta przeczytania. Polecam ją oraz wszystkie inne książki Johna Greena.Greczynka, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Bukowy Las.

2 komentarze:

  1. Ostatnio widziałam ekranizację. Bardzo się wzruszyłam. Z książką planuję zapoznać się niebawem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowny film, jeszcze lepsza książka. Przeżycia Hazel i Gusa znam na pamięć. Zdecydowanie najlepsza powieść jaką przeczytałam.
    /Oliwia.

    OdpowiedzUsuń