tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 26 września 2014

"Koszmarny Karolek. Wielka forsa i wielkie żarcie" - Francesca Simon - recenzja

Okładka książki Koszmarny Karolek. Wielka forsa i wielkie żarcie
To już druga z kolei książka z serii Koszmarny Karolek, którą recenzuję. Jeżeli ktoś nie wie o co chodzi, to można z grubsza powiedzieć, że są to przygody Karolka, który jest wyjątkowo niegrzeczny i jego brata - Damianka, który jest chodzącym ideałem. 

Książka ta jest podzielona na dwie części. Pierwsza - Wielka forsa to 4 historyjki z udziałem Karolka.  Ma on dość swojej rodziny, wszyscy go denerwują więc postanawia uciec z domu i przeprowadzić się do Kongo. W drugiej chłopiec za wszelką cenę, chce zepsuć rodzinie i znajomym odbywający się w szkole Dzień Sportu. W trzeciej wpada na genialny pomysł, żeby zrobić przed swoim domem targ ze starymi rzeczami. Oprócz samochodzików i książek udaje mu się również sprzedać perfumy mamy, rakietę tenisową taty i... Damianka. W czwartej - do Karolka na Gwiazdkę przyjeżdża jego znienawidzony i obrzydliwie bogaty kuzyn Wyniosły Wojtuś i Karolek wpada na genialny pomysł, jak sprawić żeby dostał prezenty, których nie zapomni. 

Druga część książki to ciekawostki, fakty i informacje o jedzeniu. Wszelakim. O tradycjach w innych krajach, dziwnych daniach i lokalnych potrawach.

Ta książka przypadła mi do gustu o wiele bardziej niż poprzednia, ponieważ w tamtej była mowa o sporcie i nie było to interesujące. Tutaj jednak informacje są bardzo ciekawe, zaskakujące, może niezbyt pożyteczne, ale przyjemnie się je czyta. Ogólnie, polecam. 

Sheri , 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz