tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 15 września 2014

„Wirtualna przyjaźń i inne opowiadania” - Mikołaj Świerada - recenzja

W 2014 roku nakładem wydawnictwa WAM ukazała się książka autorstwa Mikołaja Świerady, pt. „Wirtualna przyjaźń i inne opowiadania”.

okladkaKsiążeczka składa się z trzydziestu sześciu opowiadań o zwyczajach i życiu dzieci w wieku początkowych klas podstawówki. Bohaterowie chodzą do szkoły, spotykają się ze znajomymi czy spędzają czas z rodziną. Utwór jest poświęcony dzieciom właśnie w takim wieku, ponieważ bez problemu będą w stanie wczuć się położenie postaci.

Opowiadania są króciutkie, w każdym występują inni bohaterowie i każda historyjka posiada morał, który z pewnością będzie zrozumiały dla każdego małego czytelnika. Historie pokazują wzór zachowania w stosunku do kolegów ze szkoły, rodziców i innych ludzi. Opowiadania przedstawiają różne codzienne sytuacje, dobrze znane dzieciom. Dobry przykład stanowi historyjka pt. .„Siódme przykazanie”, która mówi o tym jak trzech kolegów Adrian, Szymek i Olek jeżdżąc na deskach i rolkach w parku, i poznali nowego znajomego Waldka. Chłopcy zaprzyjaźnili się. Gdy ich nowy kolega wrócił do domu, a Adrian, Szymek i Olek spostrzegli, że na ławce zostawił telefon bez zastanowienia wybrali numer do mamy Waldka, aby móc zwrócić zgubę. Chłopcy zamiast ukraść komórkę, która bardzo im się podobała, decydują się aby ją oddać.

Książeczka Mikołaja Świerady została bardzo ładnie wydana. Twarda okładka oraz liczna kolorowe ilustracje, których autorką jest Zenobia Białas-Świerad, sprawiają, że książeczkę czyta się z jeszcze większą przyjemnością. „Wirtualna przyjaźń i inne opowiadania” to idealna pozycja dla wszystkich dzieci.
Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz