tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 września 2014

"Wybór" - Robert Whitlow - recenzja

Robert Whitlow jest autorem książki, pt. „Wybór”, która ukazała się w 2014 roku nakładem Wydawnictwa WAM. Autor jest z wykształcenia prawnikiem i twórcą dwunastu thrillerów o tematyce prawniczej.

Niektóre wybory niosą życie, inne niosą śmierć”

Jest to cytat z książki Roberta Whitlowa, który najlepiej obrazuje tematykę i przesłanie utworu.

Wybór - Robert WhitlowSandy Lincoln i Maria Alvarez to młode kobiety, właściwie nastolatki, które dzieli wszystko, kolor skóry, pochodzenie społeczne czy sytuacja majątkowa. Łączy je jedno, w wieku kilkunastu lat zaszły w nieplanowaną ciążę i muszą dokonać wyboru co zrobić, by żyć zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami.

Autor nie prowadzi akcji równolegle. W latach siedemdziesiątych zdolna i ambitna uczennica Sandy zachodzi w ciążę. Jej chłopak Brad odwraca się od niej i zostawia ją samą z „problemem”, natomiast zyskuje ona wsparcie w rodzicach i ciotce Lindzie, która na czas ciąży zaprasza Sandy do siebie do Atlanty. Kilkadziesiąt lat później w podobnej sytuacji znajduje się latynoska dziewczyna Maria. Różnica polega na tym, że zarówno ojciec, jak i pracownicy szkoły naciskają na dziewczynę, by jak najszybciej usunęła ciążę. Jedyną osobą, która stara się zrozumieć i rozmawiać z Marią jest nauczycielka angielskiego Sandy. Doskonale pojmuje strach i dezorientację uczennicy. Wracają do niej wspomnienia sprzed lat.

Jak potoczyło się życie Sandy?
Czy Sandy żałowała wyboru, którego dokonała będąc nastolatką?
Co postanowi Maria?

Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w książce Roberta Whitlowa, pt. „Wybór”. To utwór, który zmusza do zastanowienia czy najprostsze rozwiązanie problemu, zawsze jest najlepsze i słuszne. Autor nie daje recepty, jakie postępowanie jest najlepsze, ale sugeruje, ze zły wybór ciąży na całym późniejszym życiu.

Serdecznie polecam tę pozycję osobom, które lubią książki psychologiczne, zmuszające do zastanowienia i odpowiedzi na pytanie, co ja zrobiłaby/zrobiłbym na miejscu bohaterek?


Polecam,


Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz