tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 17 października 2014

"Gdy przejdziesz przez próg" - Paula Daly - recenzja

Okładka książki Gdy przejdziesz przez próg
Paula Daly, była fizjoterapeutka,  mieszka wraz z rodziną w Kumbrii. W 2013 roku ukazała się jej debiutancka powieść "Co z ciebie za matka".

Idealne małżeństwo, wierni towarzysze - tak można było powiedzieć o małżeństwie Natty i Seana Wainwright. O samej rodzinie - równie dużo uroczych,  przesłodkich, kolorowych epitetów. Najczęściej sprowadzały się one do miana: "kochającej się rodziny". Tak, piękni jak z obrazka. 

Jednak różowy balon szczęścia i miłości,  który otaczał rodzinę Wainwright zostaje przebity nieziemsko ostrą igłą w bardzo drastyczny sposób. Najmłodsza córka - Felicity trafia do szpitala w trakcie szkolnej wycieczki.  Natty jest zmuszona zostawić rodzinę i Eve, swoją przyjaciółkę, która przyjechała w odwiedziny i wyruszyć do Francji by zaopiekować się córką.  Nie wie jednak,  że po powrocie  nie wszystko będzie takie, jak być powinno.


Czy wiesz co jest w stanie zrobić kobieta zdradzona?
A kobieta zdradzona przez swoją najlepszą przyjaciółkę?

Zapewniam Cię jednak,  że twoje wyobrażenia są tylko jedną setną tego co jest w stanie zrobić matka walcząca o bezpieczeństwo swoich dzieci.

"Przebaczenie.  Cenny dar, który powinnaś sobie ofiarować. "
Nie wszyscy jednak i nie we wszystkich sytuacjach jest on możliwy.

Powieść napisana przystępnym językiem z wciągającą fabułą. W trakcie czytania odczuwamy pełen wachlarz emocji od niedowierzania po wściekłość i nienawiść. Nie zapomnisz o niej szybko. Polecam.

Bestseller/ QS, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz