tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 16 października 2014

"Stupor" - Mateusz Albert Skała - recenzja

Stupor - Skała Mateusz AlbertDo książki Stupor podeszłam z ogromnym zainteresowaniem. Moją ciekawość wzbudził autor - Mateusz Albert Skała, a to dlatego, że jest on w moim wieku (ur. 1999). Myślałam, że będzie to ciekawa historia, optymistyczna i lekka. Niestety rozczarowałam się. Już na wstępie muszę zaznaczyć, że książka mi się nie spodobała. 

Jak to mówią Anglicy: it's not my cup of tea. Fabuła jest niespójna, główna bohaterka nie wzbudza sympatii, tylko raczej denerwuje, choćby tym, że każde, nawet najmniejsze zdarzenie komentuje w bardzo infantylny i kompletnie niezabawny sposób. Jest to opowieść o narkomance i właściwe tyle mogę powiedzieć, bo inaczej zdradziłabym praktycznie całą historię. 

Wiele scen wywołuje dreszcz obrzydzenia i czytelnik nie odczuwa ciekawości, co zdarzy się w następnym rozdziale. Finał, owszem jest zaskakujący, ale trudno wyczuć kiedy on nastąpił zważywszy na długość książki. Jednak w tym przypadku fakt, że jest ona krótka to duży plus, bo jej przeczytanie nie zajmuje dużo czasu. Jednak mimo wszystko dla mnie był to czas zmarnowany. Oczywiście, znajdą się tacy, którym książka się spodoba. Możliwe też, że książka jest genialna, tylko ja po prostu nie doceniam jej specyficznego geniuszu. Owszem znajdziemy tu parę fajnych tekstów np. ,,Muszę podziękować Natalie. Mam nadzieję, że zdążę jej to powiedzieć, zanim umrze. Nie, nie jest śmiertelnie chora czy coś. Po prostu życie jest cholernie kruche." Jednak, suma sumarum, minusy zdecydowanie przeważają i absolutnie nie polecam Wam przeczytania jej. Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

1 komentarz:

  1. Czy moge prosic o email autorki recenzji? Nie ukrywam ze mi na tym zalezy.

    OdpowiedzUsuń