tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 24 listopada 2014

"Wilki dwa" - Adam Szustak, Robert "Litza" Friedrich - recenzja

Okładka książki Wilki dwaRobert "Litza" Friedrich - muzyk i Adam Szustak - ksiądz, osoby, których teoretycznie nie powinno łączyć nic. Jednak mają jedną cechę wspólną - wiarę. Według ich ideologii w każdym z nas żyją dwa wilki- dobry i zły. Codziennie walczą one ze sobą. Dobry chce dla nas jak najlepiej, chociaż wybranie go może nie okazać się najłatwiejsze. Zaś "dokarmienie" złego wilka jest proste, choć prowadzi ono do kłopotów, gdyż on zawsze chce dla nas jak najgorzej.

Książka bardzo przypadła mi do gustu. Znajdują się w niej fragmenty Pisma Świętego i zapis rozmowy między dwoma mężczyznami, mają różne zdania, doświadczenia, mówią w prosty, zrozumiały sposób, nie przypomina to kazania w Kościele, gdyż żaden z nich za świętego się nie uważa. 

Na końcach rozdziałów znajdują się ćwiczenia, które mają za zadanie "dokarmić" naszego dobrego wilka. Wszystko jest jasne, przejrzyste i zrozumiałe, a problemy poruszane w ich rozmowach, dotyczą każdego z nas. Mówią dużo o tym jak Bóg przejawia się w ich życiu, pomagają inaczej spojrzeć na naszą wiarę i Jezusa. 

Polecam każdemu, który uważa, że o religii wie już wszystko.


Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza