tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 stycznia 2015

"Mariolka: zwariowanych przygód ciąg dalszy" - Katarzyna Dembska - recenzja

"Mariolka: zwariowanych przygód ciąg dalszy" jest kontynuacją "Mariolki: zwariowanej powieści dla nastolatek" napisanej przez Katarzynę Dembską. Książka została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników o czym świadczą same pozytywne recenzje krążące w Internecie.

Okładka książki Zwariowanych przygód ciąg dalszyTytułowa bohaterka Mariolka myśli, że najgorsze dni w gimnazjum imienia Koziołka Matołka ma już za sobą. Udało jej się zdobyć rozgłos, nowe, fajne przezwisko i Kamila, największe ciacho w szkole, przy okazji ucierając nosa swojemu największemu wrogowi - Barbie Pustoblond.
Jednak w życiu Mariolki nigdy nie będzie chwili spokoju.

Gdy jej mama oznajmia dzieciom, że ma dla nich niespodziankę, przerażona nastolatka wysnuwa teorię, że kobieta planuje ślub z tatą Kamila. Myśl, że jej chłopak może wkrótce zostać jej bratem, zajmuje Mariolkę tak bardzo, że nieświadomie daje się wciągać w intrygi Angeli.
Jednak podczas rodzinnego, weekendowego poszukiwania skarbów dziewczyna może odetchnąć i odpocząć od wszystkich problemów, które sama stworzyła i nabrać sił by stawić im czoła.

Jakie są plany mamy nastolatki?
Co będzie skarbem zakopanym dawno temu przez zakochanych, młodych rodziców Mariolki i Kamila?
Czy dziewczyna zdoła w porę zwietrzyć podstęp Barbie Pustoblond?
I co z tym wszystkim mają wspólnego cheerleaderki?!

"Mariolka: zwariowanych przygód ciąg dalszy" to lekka i zabawna historia dla nastolatek, rozśmieszająca niedomówieniami, zbiegami okoliczności i kłopotami w jakie pakuje się główna bohaterka. Pokazuje codzienne problemy okresu dojrzewania z innej, ciekawej perspektywy, z przymrużeniem oka, a postacie są naturalne, przez co wydaje nam się, że znamy je od zawsze.

Mimo wszystkich zalet tej powieści myślę, że nie jest to lektura, która mogłaby wzbudzić zainteresowanie gimnazjalisty, zważywszy na dużą czcionkę, prostą fabułę i dziecinność głównej bohaterki.


Polecam ją jednak każdemu dziecku, które musi zmierzyć się  z przeprowadzką, zmianą szkoły lub gwałtownymi zmianami w swoim życiu. Ta książka pozwoli mu oderwać się na chwilę od strachu przed nieznanym, uśmiechnąć się i zauważyć, że są to problemy, z którymi poradziła sobie już niejedna osoba.

Nika, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz