tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 stycznia 2015

,,Zakochany mnich" - Paweł Zuchniewicz - recenzja

Okładka książki Zakochany mnich. Biografia o. Leona KnabitaKsiążka ,,Zakochany mnich" opowiada o życiu ojca Leona Knabita. Mówi się o nim zakonnik z ,,sercem jak tramwaj" dlatego, że jak sam stwierdził:,,wpuszcza tam każdego". Jego życie było (i nadal jest) przepełnione niesamowitymi zdarzeniami, emocjami, niezwykłymi ludźmi, jednak przede wszystkim, wiarą. 

Bóg objawiał mu się bardzo często w wielu myślach, sytuacjach, osobach. Jego wczesne dzieciństwo przypadło na czas niemieckiej okupacji, wtedy też jego Tatuś (bo on inaczej o swoich rodzicach nie mówi) zginął z rąk gestapo. Jednak jego Mamusia dała radę wychować zarówno jego, jak i  siostry. 

Od dziecka fascynowała go religia, chociaż był to jedyny przedmiot, z którego w szkole podstawowej miał czwórkę. Służył jako ministrant i przedwcześnie został wyświęcony na kapłana. Bardzo często podkreśla, że wszystkie najważniejsze wydarzenia w jego życiu odbywały się według jednego schematu, wszystko obracało się wokół 26 grudnia, kiedy są jego urodziny. Oprócz jego życia, możemy przyjrzeć się bliżej dziejom Polski na przestrzeni lat- historia przedwojenna, okupacja niemiecka, okupacja rosyjska, aż do czasów współczesnych.  

Polecam przeczytanie jej. Będzie to nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne- zastanowimy nad naszym stosunkiem do świata i poznamy nieco faktów historycznych.

Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz