tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 stycznia 2015

"Łowca" - John Lutz - recenzja

John Lutz jest autorem powieści kryminalnej, pt. „Łowca”. Podobnie jak inne jego utwory, np. „Mister X”, „Mrok”, „Puls” czy „Seryjny” wydało Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Okładka książki ŁowcaPowieść „Łowca” to trzymająca w napięciu historia rozgrywająca się w Nowym Jorku. W upalne lato giną zamożni mężczyźni, zastrzeleni z broni o kalibrze 25. Zostają też odnalezione zamordowane w bestialski sposób młode kobiety. Komisarz nowojorskiej policji Harley Renz  prosi o pomoc w znalezieniu mordercy emerytowanego policjanta Franka Quinna i jego współpracowników Pearl i Feddermana.

Odnalezienie sprawcy, a może sprawców, staje się dla policji nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że ofiar nic ze sobą nie łączy, a presja publiczna by rozwiązać sprawę jest ogromna. Zadanie  Quinna i jego przyjaciół jest tym trudniejsze, że pojawiają się mylące tropy czy fakty, które nie ułatwiają odnalezienie mordercy.  

Czy da się połączyć ze sobą zabójstwa mężczyzn i kobiet ?
Czy Quinnowi uda się odnaleźć mordercę ?

John Lutz napisał powieść w sposób niezwykle interesujący, od pierwszych stron kryminału zaciekawia i intryguje czytelnika. Umiejętnie stopniuje napięcie, a równocześnie kluczy, wprowadza w błąd, nie daje jednoznacznych odpowiedzi. Jednym słowem jest to niezwykle interesująca powieść dla pasjonatów kryminałów.

Serdecznie polecam książkę czytelnikom, którzy znają już twórczość autora, jak również tym, którzy pragną dopiero zapoznać się z nią.

Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz