tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 stycznia 2015

"Pan Mercedes" - Stephen King - recenzja

Okładka książki Pan MercedesOstatnio przeczytałem książkę „Pan Mercedes” autorstwa Stephena Kinga.

W tym maksymalnie trzymającym w napięciu wyścigu o wysoką stawkę, trzech najlepszych bohaterów jakich stworzył Stephen King próbuje złapać samotnego zabójcę, którego celem jest wysadzenie tysięcy ludzi.


Mroźnym świtem, w mieście na Środkowym Zachodzie setki zdesperowanych bezrobotnych stoją w kolejce w oczekiwaniu na targi pracy. Nagle samotny kierowca skradzionego Mercedesa przejeżdża niewinnych ludzi, następnie uderza ponownie. Efektem tego jest osiem ofiar śmiertelnych oraz piętnaście rannych. Morderca ucieka z miejsca zdarzenia.
Kilka miesięcy później w innej części miasta do emerytowanego policjanta przychodzi list od kogoś nazywającego siebie "premią", w którym nadawca grozi jeszcze bardziej diabolicznymi atakami. Hodges wybudza się ze swojego przygnębiającego, pustego życia na emeryturze, zdecydowany powstrzymać kolejną tragedię. 

Brady Hartfield mieszka w domu rodzinnym z matką alkoholiczką. Pokochał smak śmierci spod kół Mercedesa i zapragnął poczuć to raz jeszcze. Jedynie Bill Hodges, wraz z parą niespodziewanych sprzymierzeńców, może zatrzymać mordercę przed kolejnym atakiem. Nie mają czasu do stracenia, ponieważ kolejnym zadaniem Brady'ego, jeżeli mu podoła, będzie zabicie bądź też okaleczenie tysięcy ludzi. 

"Pan Mercedes" to pojedynek pomiędzy dobrem a złem napisany przez mistrza suspensu, którego wniknięcie w umysł niepoczytalnego zabójcy wywoła u Was dreszcz, którego nigdy nie zapomnicie.

Franek

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz