tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 9 stycznia 2015

„Na Hester Street topnieje śnieg” - Daisy Waugh - recenzja

Spodobał Ci się „Wielki Gatsby"? Znajdziesz ten klimat w książce pt. „Na Hester Street topnieje śnieg”!
Daisy Waugh to autorka kilku powieści popularnych w Stanach Zjednoczonych. Czy pisarka podbije także serca polskich czytelników?
            
Okładka książki Na Hester Street topnieje śnieg„Na Hester Street topnieje śnieg” to epicka historia oddająca realia Hollywood XX w. – „centrum świata”, jak opisuje dzielnicę autorka. Plotki, skandale, głośne imprezy, gwiazdy ekranu. A może prawdziwi ludzie z ich własnymi tragediami i marzeniami? Na czym polegał fenomen „fabryki marzeń”?

Rok 1929. Do filmowej stolicy z całego świata zjeżdżają ludzie marzący o sławie i bogactwie, próbujący stać się częścią „lepszego” świata, śmietanki towarzyskiej. Do tego towarzystwa należą Maximilian i Eleanor Beecham, którzy są małżeństwem. Ona - aktorka, on – reżyser. Oboje wytworni, eleganccy, sławni. Wydaje się, że są dla siebie stworzeni. Dzieli ich jednak prawie wszystko. Oprócz tajemniczej, brudnej przeszłości, którą skrzętnie skrywają.

Kiedy nadchodzi historyczny kryzys, otrzymują list. List, który może zmienić ich życie. Małżeństwo zaproszone na weekend do legendarnej posiadłości Hearst Castle może ponownie zaistnieć w najbardziej hermetycznej elicie filmowego świata, Hollywood. Nie mogą zrezygnować z takiej szansy. Konsekwencje ich decyzji będą zaskakujące.

Jaką tajemnicę skrywają Beechamowie?
Na czym polega miłość matki do dziecka?
Jak wyglądała Ameryka lat 20. ubiegłego wieku?

„Na Hester Street topnieje śnieg” to książka bardzo trudna do oceny. Momentami wydaje się być nużąca, po prostu nudna. Opisy są zbyt szczegółowe, akcja – nie wnosząca do fabuły nic istotnego. Kiedy indziej natomiast nie można się od niej oderwać, dialogi są interesujące, a akcja wartka. Język jest zdecydowanie barwny, a autorka uczy nas czym jest rodzina i prawdziwa miłość. Zakończenie jest całkowicie nieprzewidywalne!
Zdecydowaną zaletą tej książki jest wspaniałe odwzorowanie realiów Hollywood z roku 1929. Wydarzenia historyczne, prawdziwe gwiazdy filmowe, dbałość o szczegóły – wszystko to sprawia, że autorka tworzy wokół swojej powieści niepowtarzalną atmosferę tamtych lat. Autentyczność sprawia, że książka wiele zyskuje i staje się wspaniałą lekturą dla miłośników różnych gatunków.
Zdecydowanie warto sięgnąć!

Pauline Veronique, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz