tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 20 stycznia 2015

"Niech Ci się spełnią marzenia" - Barbara O'Neal - recenzja

Lavender to pełna energii 85-letnia kobieta, prowadząca farmę lawendy. Gdy zbliżają  się jej urodziny postanawia wydać przyjęcie, na które zaprosi swoje przyjaciółki poznane przez internet. Wśród nich postanawia znaleźć osobę, która poprowadzi  farmę po jej śmierci. 

Ruby, po tym jak zostawił ją chłopak dowiedziała się, że jest w ciąży. Mimo, że okropnie za nim tęskni postanawia wziąć się w garść i cieszyć się z nadchodzących narodzin dziecka.

Valerie razem z córką Hannah jeżdżą po kraju aby zapomnieć o tragicznej śmierci męża oraz dwóch córek w katastrofie lotniczej. Kobieta ma nadzieję, że pobyt na pięknej farmie przyjaciółki pomoże Hannah jak i jej samej pogodzić się z śmiercią bliskich i zacząć nowe życie. 

Ginny żyje w nieudanym małżeństwie od kilkunastu lat. Przejść przez to wszystko pomaga jej blog oraz obiektyw aparatu. Pierwszy raz w swoim życiu wyrusza na podróż, która naprawdę odmieni jej życie. 

Książka Barbary O'Neal to lektura, która wreszcie pozwoliła mi odetchnąć od szkolnej rutyny. Sięgając po nią myślałam, że będzie to książka która będę czytać przez kilka dni, ale akcja wciąga niesamowicie i w jeden dzień rozpoczęłam i skończyłam przygodę  z "Niech ci się spełnią marzenia". Jest to historia czterech kobiet, każdej w innym wieku i na innym zakręcie życia. 

Mimo wieku i dzielących je różnic potrafią znaleźć wspólny język, pomagać sobie oraz spędzać razem czas. Jest to lektura której, nie wiem dlaczego, ale czuję że długo nie zapomnę.  Autorka w bardzo ciekawy, ale i piękny sposób ukazała historie czterech blogerek kulinarnych, które połączyła miłość do gotowania, wspólnych pasji jak i podróży z przyczepą ☺


Książkę Barbary O'Neal "Niech ci się spełnią marzenia" polecam każdemu niezależne od wieku. Piękna i poruszająca historia wprost na jeden wieczór, ponieważ jak zaczniesz nie będziesz mogła się oderwać od tej historii.

Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz