tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 20 stycznia 2015

"Zwiastun śmierci" - Sara Blædel - recenzja

Okładka książki Zwiastun śmierci
Tajemnicze zniknięcie dziewczyny podczas wakacji w Hiszpanii, skradziony witraż, śmierć żony znanego bogacza Sachs-Smitha. Czy te sprawy się łączą? 

Louise Rick z Wydziału Zabójstw w Kopenhadze to sprawdzi. Poszlaki pozwolą odkryć kolejne nieznane światu tajemnice. Czy tajemniczy witraż, otoczony mitami i legendami, naprawdę istnieje? Jeśli tak, to gdzie się znajduje? I dlaczego tak wiele osób się nim interesuje?

Książka „Zwiastun śmierci” autorstwa Sary Blædel jest kryminałem, który przeczytacie z zapartym tchem. Sposób prowadzenia historii jest tak pasjonujący, że rzucicie wszystko, żeby go przeczytać.  Jest to już szósta część serii o niesamowitej Louise, która pomimo natłoku obowiązków, w tym opieki nad nastolatkiem znajduje czas żeby rozwiązywać kilka spraw pozornie niezwiązanych ze sobą.  Czy to jej się uda? Zobaczycie jak przeczytacie. 

Dla mnie książka jest napisana z pomysłem, pełna zwrotów akcji. Autorka wprowadza czytelnika w ten powieściowy świat, pragnie żeby i on zaczął dochodzić prawdy. Język jest prosty, ale mimo to zmusza do myślenia. Krótkie rozdziały szybko przenoszą nasz miejsca na miejsce. Książka jest zwięzła, pomimo wielu wątków wszystko się nam układa na bieżąco. Jedynym problemem są nazwiska niektórych bohaterów w języku duńskim :).

Serdecznie polecam wszystkim fanom kryminałów

Dydelf, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz