tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 25 marca 2015

"Mroczny trop" - Alex Kava - recenzja

Okładka książki Mroczny tropLubisz kryminały?
Mroczne, niepokojące thrillery psychologiczne?
Intrygują Cię profile seryjnych morderców?

Jeśli tak, z pewnością znasz Alex Kavę – amerykańską autorkę, która stworzyła postać Maggie O’Dell – agentki FBI, której ,,specjalnością’’ są właśnie serie zabójstw. Jednak ta książka jest inna. Opowiada o kimś innym. Dlatego powinnam zadać jeszcze jedno pytanie…

Czy lubisz psy?

Odpowiedziałeś na wszystkie pytania ,,tak’’? Świetnie, w takim razie już mogę Ci polecić tę książkę! A jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, czytaj dalej.

Książka przedstawia historię Rydera Creeda i jego suczki Grace. Grace jest świetna w poszukiwaniu narkotyków, ale nie tylko. On i ona świetnie się uzupełniają. Nawzajem dbają o siebie. Nawet gdy wpadają w kłopoty związane z pewną dziewczyną o imieniu Amanda… Ktoś chce ją odzyskać. A raczej to, co ukrywa ona w brzuchu. Coś, co może być warte mnóstwo, naprawdę mnóstwo pieniędzy. Jak daleko posunie się ten ktoś, by ją odzyskać?

Czy Creed jest gotowy stracić siebie i swoich bliskich dla jakiejś obcej dziewczyny?
A może wierzy, że jest w stanie w pojedynkę stawić czoła tym ludziom?
Czasem przeceniamy nasze możliwości…Czy tak będzie i tym razem?

Dla tych, którzy pokochali Maggie O’Dell: nie martwcie się. Pojawi się i w tej książce. Co prawda jako postać drugoplanowa, jednak śledztwo prowadzone przez nią będzie bardzo ważne i bardzo niebezpieczne. Jak zawsze. A jak jej losy splotą się z postacią Rydera Creeda? Przeczytajcie sami… Ja sama jestem ciekawa, co się z nimi dalej stanie.

Alex Kava jest autorką o międzynarodowej sławie. Jej książki mają fanów wszędzie. I mnie w końcu udało się zrozumieć dlaczego. Pierwszy plus – ciekawa fabuła. Tajemnica, zagadki, odrobina strachu. Jeśli ktoś kiedyś zdecydowałby się na nakręcenie ekranizacji… Cóż, jestem pewna, że byłby to mocny film. Zwłaszcza dla kogoś, kto nie przepada za skorpionami, pająkami, mrówkami ogniowymi czy wężami. W książce jeszcze da się to jakoś przeżyć, ale już na dużym ekranie…Niekonieczni.

Kolejna dobra strona – bohaterowie z krwi i kości. Nie za dużo opisów, mnóstwo akcji. Nie ma co wymieniać wszystkich plusów: to po prostu dobra książka do czytania z którą warto się zapoznać. A już dla fanów tej autorki to obowiązkowe!

,,Potrząsnął głową i włożył na nos okulary zaczepione o wycięcie T-shirtu. Otworzył szerzej drzwi i usiadł za kierownicą. Gdy przesunął fotel do tyłu, zauważył na podłodze płócienny worek. Zanim zdążył pomyśleć, z worka na kilka centymetrów wysunął się waż. (…)
-Żółty i czerwony, jesteś stracony.’’

Katia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MIRA. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz