tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 marca 2015

"Ocalony. Ćpunk w Kościele" - Andrzej Sowa - recenzja

Ocalony. Ćpunk w Kościele
Książka ,,Ocalony" opowiada historię Andrzeja Sowy, który jak sam twierdzi został dosłownie ocalony przez Boga. Jego życie nie było łatwe - przemoc domowa, gwałt, pedofilia, wczesne uzależnienie od narkotyków. 

Znajdziemy tu przejmujący raport z całego tego zła. Autor opisuje ze szczegółami swoje narkomańskie meliny - jak chodziły po nim szczury, dziewczynę, która była tak zdesperowana, że nie mogąc znaleźć żyły do wkłucia się oderwała sobie strupa na pachwinie. Poleciała krew i ropa odsłaniając żywe mięso, wtedy ta z ulgą zaaplikowała sobie narkotyk. 

Książka jest mocna - autor nie owija w bawełnę, opowiada dosadnie jak było. Obrazy jego narkomanii są wstrząsające, trwały przez wiele lat, stracił przez to wiele szans na karierę czy dobre znajomości, a w przyszłości przypomną mu o nich problemy ze zdrowiem. "Dragi" zabrały również bardzo dużo jego znajomych, zarówno dalszych jak i bliższych. 

Tym piękniejszy jest obraz nawrócenia i życia w zgodzie z Bogiem. Historia jest bardzo autentyczna i poruszająca. Opowiada też o niewiarogodnych przypadkach i szczęściu, których nie da się logicznie wytłumaczyć. Wspomina ze wzruszeniem, jak odnalazł i pokochał Boga od nowa. Udowadnia nam, że bez względu w jak tragicznej sytuacji znajdujemy się prze własne, głupie wybory, Chrystus zawsze chce dla nas jak najlepiej i stara się nas uratować. Nawet wbrew naszej woli. Wystarczy tylko wyciągnąć do niego dłoń.  Poza tym książka jest bardzo ciekawa, wciągająca, czyta się ją w jeden wieczór i nie jest długa. Mimo niewielkiej jak na tego typu książki liczbę stron, uważam, że oddaje ona idealnie całego ducha narkomanii i pozwala odczuć to na własnej skórze bardziej niż wiele innych, często dłuższych. Polecam!

Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz