tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 8 września 2015

"Alkaliczny styl życia" - Beata Sokołowska - recenzja

Okładka książki Alkaliczny styl życia
W 2015 roku nakładem Wydawnictwa MUZA SA ukazała się książka Beaty Sokołowskiej pt. „Alkaliczny styl życia”. Autorka z wykształcenia jest psychologiem zdrowia i od dawna interesuje się zdrowym stylem życia.

Jest to niezwykle interesująca pozycja dla wszystkich osób, które nie tylko pragną zmienić sposób odżywiania, ale również styl życia. Beata Sokołowska stawia siebie za przykład jak zmiana diety może pomóc w wyeliminowaniu wielu dolegliwości, a nawet poważnych chorób.

Autorka w swojej książce proponuje sposób odżywiania dostosowany do pH krwi. Krew ma odczyn zasadowy, dlatego też przedstawia dietę opartą głównie na produktach zasadowych, z dodatkiem produktów kwaśnych i obojętnych. Beata Sokołowska przede wszystkim zachęca do świadomej konsumpcji, czytanie etykietek na produktach w sklepie, wyeliminowania z jadłospisu żywności wysoko przetworzonej czy spożywania posiłków bez pośpiechu.
 
W książce zawarte są tabele określające zasadowość poszczególnych produktów. Autorka zamieszcza również sprawdzone przez siebie przepisy na zdrowe, alkaliczne potrawy, a także opisuje właściwości poszczególnych produktów.

Styl życia, który prowadzi i propaguje – nie tylko w książce, ale przede wszystkim na blogu alkalicznystylzycia.blog.com – znajduje dużo naśladowców, którzy po zmianie diety, oczyszczeniu organizmu czują się dużo lepiej. W książce zamieszczone są świadectwa kobiet, które zmieniły dietę i przedstawiają, jak zmieniony sposób odżywiania wpływa na ich samopoczucie.

Styl życia, zaproponowany przez Beatę Sokołowską, to nie tylko dieta oparta głównie na warzywach, detoks, odmawianie sobie przyjemności jedzenia słodyczy czy chipsów, ale przede wszystkim radość płynąca z faktu, że można lepiej się czuć, satysfakcja z pozbycia się wielu dolegliwości, duma z posiadania ładnej cery czy szczuplejszej sylwetki. 

Jeżeli czujesz się zmęczona/y, niewyspana/y, ospała/y, ociężała/y, nerwowa/y, masz brzydką cerę, boli cię kręgosłup i odczuwasz jeszcze wiele innych niedogodności w codziennej egzystencji, może jest najlepsza pora na to, aby sięgnąć po książkę „Alkaliczny styl życia” Beaty Sokołowskiej i zaplanować zmianę sposobu odżywiania.


Serdecznie polecam,

Tilia, 18 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz