tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 25 września 2015

"Mały Książę. Tajemnica starego pilota" - recenzja

Okładka książki Mały Książę. Tajemnica starego pilota"Mały Książę " to książka towarzysząca młodym pokoleniom od wielu lat. W 2015 powstała kolejna, lecz zupełnie inna i dostosowana do najmłodszych widzów filmowa wersja tej ponadczasowej historii. 

Kim jest główny bohater? O nie, wcale nie niepozornym chłopczykiem ze złotymi włosami. To nawet nie jest chłopiec. To mała dziewczynka, której największe marzenie po prostu nie wyszło. Nie zdała. Nadszedł najwyższy czas na zebranie wszystkich sił i stawienie czoła nauce. Razem z mamą przygotowały plan na życie. Teraz wisi on na lodówce w nowym domu w pobliżu elitarnej szkoły do której mała pragnęła się dostać.

Jednak nie będzie to takie proste na jakie może wyglądać. Pewnego słonecznego dnia do domu wpada skrzydło samolotu robiąc ogromną dziurę w ścianie. Potem dziewczynka poznaje ekscentrycznego staruszka, który przedstawia się jako Pilot i opowiada jej początek historii małego złotowłosego chłopca…

Czy dziewczynka zdoła go odnaleźć? Czy pozna resztę historii?

"Mały Książę. Tajemnica starego pilota" to krótka historyjka urozmaicona kolorowymi fotosami z filmu. Na przestrzeni niecałych 90 stron stworzona została niesamowicie ciekawa interpretacja kultowej książki. Umieszczona w realiach XXI  wieku przyciągnie każdego młodego czytelnika.

Początkowo, przez pierwsze kilkanaście stron zastanawiałam się, co ta książka ma wspólnego z małym księciem (oprócz tytułu), ale później wszystko się wyjaśniło, gdy tytułowy bohater wkroczył na arenę. Nadal taki sam, jednak zupełnie odmieniony. Zaskoczeniem może być fakt, że bohaterowie nie mają imion. Mała dziewczynka jest po prostu dziewczynką, staruszek Pilotem, a lis Lisem.

Bardzo przyjemna odskocznia od poważniejszych tematów na rzecz beztroskiej lektury przygód małego księcia, który już wcale nie jest taki mały, lecz nadal zagubiony. Czy dziewczynce uda się uwolnić gwiazdy i przywrócić pamięć M.? Dowiecie się czytając "Tajemnice starego pilota ".

Polecam, Ananaska 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz