tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 24 września 2015

"Pulse" - Gail McHugh - recenzja

Okładka książki Pulse
Jakie to uczucie, gdy mężczyzna, którego kochasz, odchodzi bez słowa pożegnania? Zastanawiasz się czy miał powód? Czy tym powodem byłaś ty, twoje zachowanie, podejście do niego? W przypadku Emily, przyczyna ucieczki była jasna i oczywista. Zdrada. Poważne oskarżenie, szczególnie w przypadku, gdy obaj mężczyźni się znają. Kobieta planowała ślub z jednym, odszedł od niej drugi… Życie w trójkącie może i było przyjemne, ale na pewno nie należało do łatwych. Jak będzie teraz, gdy Gavin wyleciał do Meksyku, a Dillon rzucił się na dziewczynę z pięściami? Czy kobieta zdecyduje się na jednego z kochanków, czy wybór okaże się zbyt trudny?

Przepełniona bólem opowieść o miłosnym trójkącie dwóch mężczyzn i kobiety rozpalającej zmysły obu. Ciągła rywalizacja o względy Emily staje się nie do wytrzymania, dlatego dziewczyna podejmuje decyzję, która zmieni losy każdego z trójki.

„Pulse” jest kontynuacją pierwszego tomu serii „Collide”, porównywanego do popularnej ostatnio serii „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. W „Pulse” Emily sama wspomina bohatera tej książki. Osobiście nie do końca zgadzam się z porównaniem serii „Collide” do powieści E.L. James. Gail McHugh stworzyła Gavina, który podobnie jak Christian Grey ma problemy emocjonalne. Pozornie silny, bogaty mężczyzna, który cały świat ma u swych stóp. Jednak okazuje się, że nie wszystko jest takie idealne, jakie mogłoby się wydawać.

Zagubienie siebie, strach przed jutrem, niepewność, z każdą stroną przeradzające się w depresję i jeszcze bardziej szczelne zabarykadowanie się we własnym świecie w obawie przed miłością i całym światem. Przerażające pragnienie pomocy Gavinowi, które przepełnia Emily zaczyna ją niszczyć od środka. Życie z mężczyzną, wymagającym wiecznej uwagi i ogromu miłości, nie będzie łatwe.

Powieść Gail McHugh wypełniają skrajne emocje. Ból, pożądanie, miłość i lęk. Autorka potrafi umieścić je wszystkie w jednym zdaniu. Dzięki temu „Pulse” staje się realne. Akcja płynie szybko, a bohaterowie mają swoje indywidualne cechy.

Polecam „Pulse” szczególnie płci żeńskiej, zafascynowanej nietypowymi romansami ze skomplikowaną relacją między kochankami, których nie musi być tylko dwoje…


Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Akurat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz