tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 9 października 2015

"Cudze jabłka" - Agnieszka Krakowiak-Kondracka - recenzja

Okładka książki Cudze jabłka
Agnieszka Krakowiak-Kondracka, urodzona w Kielcach, pracowała jako dziennikarka w kieleckich mediach, zanim związek ze scenarzystą zaowocował odkryciem jej talentu pisarskiego. Dzięki temu znana jest jako scenarzystka popularnego serialu telewizyjnego „Na dobre i na złe”, a niedawno zadebiutowała jako powieściopisarka książką „Jajko z niespodzianką”, bardzo ciepło przyjętą przez czytelników i uznaną przez jury plebiscytu portalu Granice.pl za „Najlepszą Książkę na Wiosnę 2014”. Po niej, nakładem Wydawnictwa Literackiego, wydała „Cudze jabłka”, które moim zdaniem zasługują na równie ciepłe przyjęcie.

Jest to opowieść o szczęśliwej, kochającej się rodzinie, która nagle, wskutek błędnych decyzji biznesowych popada w niemałe tarapaty finansowe. Opowieść o stawianiu czoła problemom, o tym, czy prawdę mówi stare przysłowie „gdy bieda wchodzi drzwiami, miłość ucieka oknami” i o przyjaciołach, których poznaje się w biedzie. Jeżeli chcecie zaznajomić się z historią Marka – przedsiębiorcy i wynalazcy, Ewy – niedoszłej pani psycholog i ich jedenastoletniej córki Poli – świetnie zapowiadającej się pływaczki, zobaczyć na kogo będą mogli liczyć, a kto ich zawiedzie, przeczytajcie tę książkę. 

Czyta się ją bowiem szybko i lekko, choć opowiada o poważnych problemach i gorzkich nieraz prawdach. Ale jest w niej też ciepło, optymizm i spora dawka romantyzmu. Wpisuje się ona na listę tych powieści, które pozwalają wciąż wierzyć, że świat nie jest taki zły i choć wszędzie można spotkać oszustów, cyników, złodziei i ludzi bez zasad, to jeszcze częściej spotykamy ludzi dobrych, życzliwych, którzy po prostu wyciągną do nas pomocną dłoń.

Ci, którzy czytali „Jajko z niespodzianką” na pewno ucieszą się, że na łamach „Cudzych jabłek”  spotkają się również z Adą i jej małą córką Julką, a ja już się zastanawiam, czy mogę liczyć na to, że Agnieszka Krakowiak-Kondracka, która z takim powodzeniem wykreowała tyle odcinków serialu o lekarzach ze szpitala w Leśnej Górze, opowie wkrótce, czy uda się współpraca Ewy z Adą… Ale o tym jaka to współpraca - musicie przeczytać już sami, do czego serdecznie zachęcam!


3sorrow, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz