tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 października 2015

"Matt Hidalf. Ostatnia rozgrywka" – Christophe Mauri - recenzja


Okładka książki Matt Hidalf. Ostatnia rozgrywka,,Srebrna zrozumiała, że dzieje się coś złego, kiedy zobaczyła, że wiele nimf spada do szarego morza, gdzie ich błysk natychmiast znika. Zaraz potem burza światła dotarła do pierwszych gałęzi kasztanowców w pałacowym parku. Mordacz zawył i uciekł pod stół, potrącając fotel pana Hidalfa. Wicekonsul upuścił gazetę, gotowy rozprawić się z psem, gdy jego wzrok padł na okna. Ciemne źrenice rozszerzyły mu się ze strachu.
-Julita!- krzyknął.- Na ziemię!.’’

,,Matt Hidalf. Ostatnia rozgrywka’’ to ostatnia powieść z cyklu opowiadającego o niezwykłym chłopcu, który niejedno w życiu widział i nieraz wpakował się w kłopoty. Jednak wciąż nie może dojść do siebie po wybudzeniu się z dziewięciomiesięcznego snu. Nie pomaga mu również drzewo mistrza Magimela, które wydaje się zbyt silne, by Matt miał szansę je opanować. Jest ktoś, kto mógłby mu w tym pomóc, a tą osobą jest Luis Serra, jednak ten, wydaje się go unikać.

Pytanie tylko dlaczego?
Czy ma to jakiś związek z ukrywającym się w szkole zdrajcą?
A może z plotką, że w Akademii znajduje się dziecko Heliosa?

Jedno jest pewne. W tym tomie wszystko się rozstrzygnie. Wszystkie tajemnice rozwiążą. Jednak koniec będzie o wiele bardziej zaskakujący niż przypuszczacie!
Przygotujcie się na ostateczną rozgrywkę…

Miałam szczęście recenzować wszystkie wcześniejsze części tego cyklu i jeśli chodzi o moje ogólne wrażenia, to podobały mi się przygody Matta Hidalfa. Nieco humoru, ciekawych przygód, zagadki; jest i o przyjaźni, rywalizacji czy  bohaterstwie. Według mnie, jest to idealna książka na zbliżające się chłodne, jesienne wieczory. Myślę, że warto przeczytać cały ten cykl, od początku do końca i nacieszyć się tymi książkami. Co więcej mówić: serdecznie polecam!


Katia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz