tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 28 października 2015

"Pustułka" - Katarzyna Berenika Miszczuk - recenzja

Okładka książki PustułkaMalownicza wyspa w okolicach Grecji. Wyspa Ptaków jest rodzinną posiadłością bardzo bogatej rodziny Spyropoulos. Jest to również scena tragedii, która dotknie tę rodzinę. 

Kto jest mordercą? 
Czy Sylwii i jej rodzinie uda się go odnaleźć, zanim znowu zaatakuje?

Książka polskiej autorki Katarzyny Bereniki Miszczuk pod tytułem „Pustułka” chwyciła mnie za serce od pierwszej strony. Pisarka w mistrzowski sposób prowadzi akcję, nie zdradzając do końca, kto jest zabójcą.

Powieść oceniam bardzo pozytywnie. Akcja jest wartka, opisy konkretnie odnoszą się do wydarzeń. Język jest bardzo prosty, co sprawia, że książkę się czyta bez przerw. Miszczuk bardzo plastycznie stara się odzwierciedlić sytuacje, co działa zdecydowanie na plus. Ujęły mnie postacie rodziców Sylwii. Są oni przedstawieni w stosunku do siebie w bardzo widocznym kontraście, który autorka idealnie piętnuje w ich stylu wypowiedzi i  sposobie bycia wobec siebie nawzajem. Bardzo ciekawie zbudowała również pozostałe postaci, które wzajemnie się uzupełniają i sprawiają, że czytelnik ma naprawdę ciężką przeprawę w odkryciu, kto jest prawdziwym zabójcą.

Rajska Wyspa Ptaków, odcięta od świata przez burzę. Miejsce idealne na zbrodnię. Czy odnajdziesz zabójcę, zanim on odnajdzie ciebie?

Serdecznie polecam osobom szukającym dreszczyku emocji.


Dydelf, 17 lat

Książkę do recenzji otrzymaliśmy od sklepu internetowego empik.com. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz