tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 października 2015

"Warkocze" - Laura Kristine Arnesen, Wivel Marie Moesgaard - recenzka

Warkocze
Każda dziewczyna chociaż raz w życiu pragnęła mieć ekstra fryzurę. Laura i Marie w swojej książce przekonują że nie trzeba wydawać fortuny na fryzjera żeby włosy świetnie się prezentowały. Wystarczy odrobina chęci,  szczotka do włosów i gumka. Te trzy niewielkie przedmioty kryją w sobie potężną moc!

Razem z dziewczynami nauczymy się pleść zarówno prostsze sploty, takie jak na przykład francuz, czy holender, ale też takie które wymagają dużo więcej uwagi i skupienia np. warkocz z pięciu pasm albo skręcony wodospad. Fanki "Igrzysk śmierci" także znajdą tutaj coś dla siebie. Na pewno zwróciły uwagę na fryzurę, jaką nosi Katniss przez większość czasu. Niebanalna wersja holendra przyciąga wzrok. Jak ją zapleść też dowiemy się z książki.

Każda z fryzur została dokładnie opisana. Sposób jej wykonania przedstawiają zarówno zdjęcia jak i opis krok po kroku. Pod koniec każdego rozdziału (książka jest podzielona ze względu na trudność i rodzaj warkocza) jest kącik bardziej skomplikowanych fryzur zrobionych z kompilacji tych, do który zostały podane instrukcje. Niektóre zdjęcia zapierają dech w piersiach. Teraz już wiem, jak na przykład zapleść serce z kilku pasm :)

Laura i Marie lansują swoje pomysły na zwariowane sploty na Instagramie. Na ich profilu każdy może napisać, skomentować i pochwalić się własnymi warkoczami.


Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Między Słowami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz