tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 13 listopada 2015

”Pan Bóg? Uwielbiam” - Marcin Jakimowicz - recenzja

Okładka książki Pan Bóg? Uwielbiam! 44 dobre wiadomościZero wymądrzania się. Zero teoretycznych rozważań. Zero nachalnej propagandy. 100% żywego doświadczenia wiary.

Książka pt.:” Pan Bóg? Uwielbiam: 44 dobre wiadomości” jest przedstawieniem wzlotów, upadków oraz doświadczeń jej autora, dziennikarza „Gościa Niedzielnego” Marcina Jakimowicza - na temat wiary. Opisuje on swoje odczucia w postaci 44 dobrych wiadomości odnoszących się do Biblii oraz przykazań.

W tym, można to nazwać, poradniku przedstawione są sposoby i przyczyny postępowania Boga oraz człowieka w taki, a nie inny sposób. Autor ukazuje nam miłość Stwórcy, którą sam doświadczył, i którą chce się podzielić z innymi. Rozwija tematy takie jak: „Reset, czyli o Panu Bogu, który zawsze przebacza”, „Adwokat w niebie, czyli o Panu Bogu, którego imię jest lekarstwem” oraz „O niebo lepiej, czyli o Panu Bogu, który da ci wieczne szczęście”, a także wiele innych treści.

W tej książce można przeczytać informacje nie tylko na temat przeżyć autora związanych z jego spotkaniem Boga, a także innych ludzi, u których dziennikarz zasięga opinii na temat Najwyższego. Począwszy od wyznawców pokrewnych religii, przez byłych członków sekt, kończąc na zwykłych ludziach spotkanych na ulicy.

Podobała mi się ta literatura, jednak może być dla niektórych lekką trudnością, gdyż sposób pisania jest trochę zawiły oraz słownictwo trochę niezrozumiałe, ale dla mnie była to miła lektura na spokojne wieczory. Dla każdego kto jest ciekawy książek o tematyce religijnej oraz chce umocnić swoją wiarę serdecznie polecam.


Monia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz