tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 6 listopada 2015

„Pyszne na słodko” - Anna Starmach – recenzja

Okładka książki Pyszne na słodkoW dzisiejszych czasach półki w sklepach pełne najrozmaitszego jedzenia nie wzbudzają już w nikim zdziwienia, są po prostu częścią codzienności. Dostępne produkty pozwalają nam wyczarować niesamowite potrawy, gdzie wśród nich niegasnącą sympatią cieszą się różnego rodzaju desery i ciasta, szczególnie kiedy są tak naprawdę home-made. Książka Anny Starmach „Pyszne na słodko” zadowoli każdego miłośnika pieczenia (i przede wszystkim słodkiego smaku).

W książce znajdziemy 86 przepisów na desery podzielone działami – od ciast i tortów na specjalne okazje, przez babeczki i ciasteczka „na raz”, po musy, kremy, naleśniki, racuchy… - długo by wymieniać. Wszystkie receptury są opisane w bardzo przejrzysty i estetyczny sposób – każda z nich obejmuje dwie strony – jedną przedstawiającą składniki i sposób wykonania, a drugą z fotografią przyrządzonego deseru i propozycją podania. Składniki bez problemu dostaniemy nawet w osiedlowym sklepie i nie nadwyrężą zbytnio naszego portfela, a sposób przygotowania jest prosty i szybki. Według mnie dużym atutem jest również wykorzystywanie w przedstawionych przepisach owoców, bakalii oraz postawienie na naturalność produktów.

Poza samymi przepisami książka zawiera szereg porad odnośnie pieczenia, a także samodzielnego wykonywania niektórych składników – na przykład domowego cukru waniliowego.  Znajdziemy w niej również miejsce na własnoręczne zapisanie ulubionych przepisów w specjalnie przygotowanym na to miejscu na samym końcu książki. Dodatkowo dla wszystkich miłośników praktycznych detali – książka ma wstążeczkę do zaznaczania, co okazuje się naprawdę przydatne.

Myślę, że książkę „Pyszne na słodko” można polecić każdemu, kto ma chęci działać i „czarować” w kuchni, nawet początkującemu, bo dzięki prostym technikom i szybkości wykonania na pewno pomogą pokochać pieczenie. Warto dodać, że wszystkie desery „cieszą oko” i na pewno będą się dobrze prezentować na stole – czy to podczas Świąt, spotkania ze znajomymi czy  w trakcie niedzieli w rodzinnym gronie. Smacznego! :)


Marta, 20 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz