tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 24 listopada 2015

"Sekta Egoistów" - Eric-Emmanuel Schmitt - recenzja

Okładka książki Sekta egoistów
Jak by to było być jedynym prawdziwym bytem na tej ziemi? Być Bogiem? Kimś, kto stworzył wszystko ku swej uciesze?

Ten dość kontrowersyjny pomysł, poddaje Eric-Emmanuel Schmitt w swojej książce „Sekta Egoistów”. Opowiada on historię trzydziestokilkuletniego badacza wieków średnich, który pisze pracę doktorancką. Jednak pewnego dnia zaczyna mieć jej dość. Żmudna praca nie daje efektów, a sala pełna naukowców przypomina mu wystawę muzealną lub żywe trupy, zagłębione w tylko sobie znanych odmętach historii. Pewien traf losu chce, że młody badacz odnajduje trop „Sekty Egoistów”. Zaciekawiony zaczyna szukać informacji, a badania zostają w tyle.

Czy odnajdzie tajemniczego twórcę sekty?
Co oznaczają tajemnicze liściki rzucające nim po całym świecie?

Cóż, tego dowiecie się z książki, która dla mnie jest mini arcydziełem. Na 200 stronicach opisać tak niesamowitą historię, która pochłania bez reszty i na dodatek zafundować czytelnikowi zwrot akcji w najmniej spodziewanym momencie. Słowem, książka obowiązkowa.

Język, jakim została napisana książka jest bardzo prosty, ale zarazem urzeka. Idealnie oddaje charakterystykę epoki i sprawia, że czytelnik zżywa się z bohaterami, a nawet bierze udział w wydarzeniach.

Według mnie „Sekta Egoistów” jest świetnie zbudowaną powieścią, w której było wszystko, co kocham: historia, tajemnica i umiarkowane opisy. Autor nie rozpisuje się nad wyglądem pokoju, w kilku słowach, konkretnie i na temat informuje gdzie jesteśmy. Pełen podziw za zakończenie, które … w sumie sami przekonajcie się, jakie jest.

Ja powiem tylko tyle, że szczerze polecam.

Dydelf, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

1 komentarz:

  1. w 100% się z Tobą zgodzę. Bardzo mi się podoba twórczość Schmitta. Musze powiedzieć ze w mojej biblioteczce jest numerem 1 za "Sektę egoistów" Książka napisana jest w taki sposób że nic nie jest nas w stanie od niej oderwać. Również polecam, ponieważ książka jest fantastyczna

    OdpowiedzUsuń