tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 4 grudnia 2015

"Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań" - recenzja

Okładka książki Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań,,Podaruj mi miłość" to książka niezwykła. Jest ,,dzieckiem’’ 12 różnych autorów książek młodzieżowych. Z pewnością każdy z was kojarzy nazwisko Gayle Forman (,,Zostań, jeśli kochasz’’), Davida Levithana (,,Każdego dnia’’) czy Rainbow Rowell (,,Fangirl’’). Znajdziecie tutaj również nazwiska nieco mniej znanych pisarzy (o niektórych osobach usłyszałam pierwszy raz w życiu), jednak dzięki temu, że nie znałam wcześniej ich stylu pisania, mieli oni szansę mnie miło zaskoczyć lub rozczarować.
    
,,Podaruj mi miłość’’ to 12 opowiadań o tematyce świątecznej. 12 bohaterów, 12 historii, tak różnych od siebie. Łączy je jedno: magia świąt Bożego Narodzenia.

Mamy tu Marigold Moon Ling, która przychodzi na targ choinek, niekoniecznie po to, by zakupić świąteczne drzewko. Jak zakończy się jej wizyta na targu? Niby prosta historia, jednak jej zakończenie nie jest już tak oczywiste…

Sophie Roth zawsze zrobi coś nie tak. W Bumfuckville nie każdy rozumie jej nowojorski styl bycia i typowy dla mieszkańców Wielkiego Jabłka sarkazm. Nic dziwnego, że Sophie nie może się odnaleźć w obcym miejscu. Na koncercie kolęd spotyka jednak kogoś, kto być może potrafi dotrzeć do jej serca…

Vaughn, z kolei, jest typowym rozrabiaką.  W zamian za wykreślenie z kartoteki pewnego ,,incydentu’’ (podpalenia kościoła), ma odpracować 48 godzin prac społecznych, pomagając pastorowi Zgromadzenia Metodystów w zorganizowaniu jasełek. Kto by pomyślał, że zwykłe przedstawienie może sprawić tyle problemów?

To tylko 3 historie, pozostało 9. Każda z nich jest inna. Mnie osobiście niezbyt przypadła do gustu ,,Dziewczyna, która obudziła Śniącego’’. Jednak myślę, że z racji różnorodności, w tej książce każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Teraz początek grudnia, więc może czas pomyśleć o kupieniu prezentów dla najbliższych? ,,Podaruj mi miłość’’ będzie idealnym podarunkiem pod choinkę. Serdecznie polecam i życzę wesołych świąt!


Katia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte. 

1 komentarz:

  1. Już od jakiegoś czasu chcemy ją przeczytać. :) Ciekawa recenzja :)

    Pozdrawiamy!
    Obserwujemy i zapraszamy do nas :)
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń