tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 8 stycznia 2016

"Mroczny zakątek" - Gillian Flynn - recenzja

Okładka książki Mroczny zakątekBrat Libby zamordował swoją rodzinę dwadzieścia pięć lat temu. Od tej pory odsiaduje wyrok. Dla jedynej ocalałej z masakry dziewczyny, życie to ciągła walka z przeszłością i brakiem pieniędzy.  

Dlatego, gdy dostaje zagadkową propozycję współpracy z tajemniczym kołem zajmującym się makabrycznymi morderstwami sprzed lat, zgadza się prawie natychmiast. Brak pieniędzy pchnie ją do przeżywania tamtych chwil na nowo i być może do wyjaśnienia całej sprawy.

Mroczny zakątek to miejsce gdzie dokonano masakry całej rodziny. Pamiątka tamtych chwil, kiedy nastoletni Bed masakruje ciała swojej matki i dwóch młodszych sióstr.

Gillan Flynn to amerykańska pisarka książek, scenariuszy, komiksów i wielki fenomen wydawniczy. Jej debiut „Ostre przedmioty” czekają na ekranizację.  „Zaginiona dziewczyna” przeniesiona na ekran stała się świetnie odbieranym filmem. Sam „Mroczny zakątek” okrzyknięto najlepszą powieścią roku według „Publishers Weekly”.

Historia momentami mrozi krew w żyłach, ale to tylko dodaje smaku i prowokuje do sięgnięcia po więcej. Pisarka doskonale uchwyciła portrety bohaterów, ich problemy, rozterki. Ciekawym zabiegiem było opisywanie wydarzeń z różnych punktów widzenia, z różnych ram czasowych. Dodawało to tragizmu, ale również rozwiewało wiele wątpliwości pojawiających się na początku powieści.

Całość oceniam pozytywnie. Jest to książka dla lubiących się bać oraz fanów psychodelicznych akcencików.

Polecam

Dydelf, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

1 komentarz:

  1. Chyba nie dla nas :D

    Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń