tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 10 marca 2016

" Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę’’ - Yvette Żółtowska-Darska - recenzja

Okładka książki Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogęZlatan Ibrahimovic nie miał łatwego życia: trudna sytuacja rodziców, problemy z kolegami itd. Te i inne tematy porusza Yvette Żółtowska-Darska w swojej książce pt.,, Ibra Chłopak, który odnalazł własną drogę’’.

Zlatan nie miał ,,kolorowej’’ przeszłości. W jego życiu zdarzały się kradzieże np. rowerów i inne drobne wykroczenia. Dość często zmieniał kluby w Szwecji, bo czuł, że tam się nie spełni, albo inni chłopcy dokuczali mu lub krytykowali jego styl gry. 

Rozwojowi jego kariery na pewno nie sprzyjały warunki mieszkaniowe. Raz mieszkał u mamy, raz u taty, co utrudniało mu komunikację, ale stawił sobie za główny cel w życiu, grę w piłkę nożną i naśladowanie najlepszych zawodników. Według mnie, udało mu się, wykazywał olbrzymi zapał do pracy, nie poddawał się gdy było mu ciężko. Nieraz jego kariera była na krawędzi, ale dzielnie przetrwał słabsze sezony w swojej karierze.

Historia Chłopca z Rosengard uczy, że to my decydujemy, kim jesteśmy. Zlatan z biednego stał się bogaty, ze słabego ucznia wyrósł znakomity piłkarz. Osiągnął tak wiele, chociaż od samego początku wiał mu wiatr w oczy i było mu ciężko. Tak autorka podsumowuje Zlatana. 

Bardzo mi się podobała książka o kapitanie drużyny szwedzkiej w piłce nożnej. To pozycja nie tylko dla fanów, ale dla wszystkich czytelników. Przykład Zlatana udowadnia nam, że w życiu wszystko jest możliwe. Możemy wiele razy zbłądzić, lecz zawsze jest powrót na właściwą drogę, jeśli tylko my tego chcemy.


Orwicz, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz