tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 9 marca 2016

"Wielka magia. Odważ się żyć kreatywnie" - Elizabeth Gilbert - recenzja

Okładka książki Wielka Magia
Czysta twórczość jest czymś znacznie lepszym niż konieczność – jest darem. Jest lukrem na cieście.

Elizabeth Gilbert mogliśmy już poznać w jej autobiograficznej książce „Jedz, módl się, kochaj”, która stała się bestsellerem na całym świecie. Tam autorka dzieliła się z czytelnikami historią, która odmieniła jej życie, a ona sama wreszcie uwierzyła we własne możliwości i odbyła podróż w nieznane. Książka kończy się gorącym romansem, który zaczyna następną: „I że cię nie opuszczę… czyli love story”. W ten właśnie przyjemny sposób, czyli lekturę lekkiej i zabawnej powieści dostajemy jak na tacy przykład kobiety, która pokonała swoje słabości i pokazała światu, że da się być szczęśliwym i nie nudzić się w życiu! „Wielka magia” skrywa w sobie tajemnicę, którą Elizabeth Gilbert  postanowiła nam ujawnić.

Długo zabierałam się do napisania tej recenzji. Ciężko mi było jednoznacznie ocenić „Wielką magię”. Z jednej strony jest to poradnik, jak żyć kreatywnie, a z drugiej… co to w ogóle znaczy ? Jak można komuś radzić, jak żyć kreatywnie? Wcześniej myślałam, że kreatywność to to „coś” co każdy z nas ma gdzieś z tyłu głowy. To „coś” tworzy, wymyśla i kreuje. „Wielka magia” pomaga odkryć, jak posługiwać się tym „czymś” co każdy z nas już w sobie ma, wystarczy tylko to odnaleźć i zacząć swoje życie na nowo z zapasem uśmiechu i dobrej energii!

Książka napisana jest w bardzo przystępny sposób. Największym jej atutem jest to, że autorka pisze na własnym przykładzie. Nie inspiruje się bliżej nieokreślonymi doświadczeniami anonimowych osób, tylko mówi w swoim imieniu, dzięki czemu jej poradnik jest autentyczny. 

Czyta się bardzo przyjemnie. Autorka krok po kroku na ciekawych przykładach, między innymi amazońskiej dżungli, czy kapryśnej damy kieruje nas do celu. Myślę, że warto przeczytać „Wielką magię” nie tylko, by zacząć żyć kreatywnie, ale dla wielu cennych drobnych wskazówek, które ułatwiają życie.

Do „Wielkiej magii” dołączony jest notatnik. Podobnie jak książka pękający w szwach od kolorów, a przecież kolory to radość. W środku znajdziemy kilka cytatów z książki. Może posłuży on Wam za początek „kreatywnego życia”?

Ananaska, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz