tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 31 marca 2016

"Najlepsza książka na świecie" - Peter Stjernstrom - recenzja

Okładka książki Najlepsza książka na świecieTytus Jensen jest pisarzem, który czas świetności swojej literatury ma już za sobą. Odkąd przestał pisać jego życie skomplikowało się. Mieszka w ciasnym mieszkanku, ledwo wystarcza mu na chleb, na domiar złego popadł w alkoholizm. Jest pozbawiony entuzjazmu i nadziei na lepsze życie.

Eddie X jest młodym pisarzem uwielbianym przez czytelników. Jest pełen energii, wspaniałych pomysłów i uroku osobistego. Cieszy się dużym szacunkiem i uznaniem. Wiedzie szczęśliwe życie artysty.                                       

Podczas jednego ze spotkań Tytus wpada na genialny pomysł napisania „Najlepszej książki na świecie”, która nie byłaby książką jakich wiele, ale poradnikiem, książką kucharską, podręcznikiem kulturalnym, instrukcją obsługi, kryminałem, … 

Pomysł spodobał się także Eddie’ mu. Pisarze postanowili zabrać się do pracy, gdyż tak wspaniała książka mogłaby zapewnić im światową karierę i „nieśmiertelność”. Jednak szybko pojawia się zasadniczy problem. Tylko jeden z nich może zostać twórcą ponadczasowego dzieła i zyskać światowe uznanie. 

Zatem który?                                                  

Tytus, aby odnieść sukces musi całkowicie zmienić swoje życie. Wszystko zmierza we właściwym kierunku. Jednak sprawy nie zawsze wyglądają tak, jak mogłoby się na początku wydawać. Los uwielbia płatać figle i zaskakiwać ludzi nagłymi zwrotami akcji.                                                                                 

Sami przekonajcie się, jak potoczą się losy bohaterów „Najlepszej książki na świecie” autorstwa   Peter ’a Stjernströma. Ale książkę warto również przeczytać by poznać ciekawe porady, przepisy kulinarne, obraz Sztokholmu, życie pisarzy od „podszewki”, i nie tylko. W tej książce jest po prostu wszystko. Poczucia humoru również nie zabraknie.  


Limonka, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz