tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 13 kwietnia 2016

"Bóg dał mi kopa w górę" - Urszula Mela - recenzja

Okładka książki Bóg dał mi kopa w górę.Urszula Mela - doświadczona terapeutka odpowiada na pytania Katarzyny Węglarczyk w książce pt. ,,Bóg dał mi kopa w górę’’, opatrzonej wstępem ks. Jana Kaczkowskiego. 

W książce toczy się rozmowa na temat życia Urszuli Meli.  Tytułowy ,,Bóg’’ przyszedł do jej rodziny, dopiero jak była dorosła. W życiu dorosłym, jak sama twierdzi, była jej potrzebna ta siła ponadludzka np. podczas śmierci syna- Piotrusia,  wypadku syna – Jaśka, czy podczas ,,zakrętów życiowych’’ w jej małżeństwie.  

Urszula Mela przez pryzmat czasu, komentuje  wydarzenia ze swojego życia, dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami, a także elementami wiedzy psychologicznej i katechetycznej.

Według mnie pani Mela jest bardzo doświadczonym terapeutą – psychologiem, co widać po jej sposobie myślenia i podejścia do życia. Jest optymistką od zawsze, a jeżeli traci siły, Bóg pomaga jej znaleźć siłę do dalszej walki. Książka jest godna polecenia dla wszystkich, w szczególności dla tych, którzy chcą uczynić refleksję nad swoim życiem , znaleźć właściwą drogę, pogłębić wiarę lub ją znaleźć, czy nawet przeżyli jakąś tragedię w swoim życiu.  Książka jest także trochę motywująca do działania we własnym życiu. Pani Mela komentuje, to tak, że: ,,Wszyscy mamy w sobie pomieszanie elementy dobra i zła, mamy ucho otwarte niestety na obie strony. Ale na pewno wszyscy mamy w sobie pragnienie dobra.”

Gorąco polecam, szczególnie gdy chcemy coś zmienić w swoim życiu, kiedy nam coś w nim nie odpowiada.


                                                                                                                              Orwicz, lat 17

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz